چگونه با پرده کروماکی تدریس آنلاین موفقی داشته باشیم؟

تدریس آنلاین
این پست و با دوستانتون به اشتراک بزارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

پرده کروماکی و تدریس آنلاین

امروزه بسیاری از ما به سوی تدریس آنلاین پیش می‌رویم. باید بدانید تا زمانی که تکنولوژی و پرده کروماکی در دستتان است می‌توانید از بابت تدریس آنلاین خیالی آسوده داشته باشید. تدریس مجازی نیازمند تعاملات گوناگونی با دانش‌آموزان است. ما مراحل داشتن یک تدریس آنلاین موفق را بر حسب تحقیقات، به چند استراتژی تقسیم کرده‌ایم که سبب می‌شود بتوانید از طریق دنبال کردن آن‌ها به دانش‌آموزان خود برای داشتن یک دوره موفق آنلاین کمک کنید.

تدریس آنلاین تا حدی برای همه تازگی دارد، برای همین باید در این زمینه رفع اشکال کنید و به دانش‌آموزان خود بگویید که با تکنولوژی آشنایی دارید. برای آشنایی با تکنولوژی وقت بگذارید. در حال حاضر بسیاری از کمپانی‌ها دوره‌های آموزشی اضافه در این زمینه برگزار می‌کنند.

تدریس آنلاین با پیشرفت فناوری

همچنین به صورت روشن به دانش‌آموزان بگویید که برای پشتیبانی فنی باید به کجا مراجعه کنند (تکنولوژی‌های خوب دیجیتالی دارای خدمات پشتیبانی هستند). اطلاعات تماس را در اختیار دانش‌آموزان بگذارید و برای راهنمایی دانش‌آموزان در صورت مراجعه آن‌ها به شما آماده باشید.

برای وقایع پیش‌بینی نشده آماده باشید و انعطاف پذیر باشید

در برخی از مواقع تکنولوژی به خوبی عمل نمی‌کند. برای مثال ممکن است گفتگوی تصویری با قطعی مواجه شود یا لینک‌های منبع به درستی کار نکنند.
برای تمام تکالیف و ارزیابی‌های آنلاین که با تکنولوژی سر و کار دارند، یک برنامه بک‌آپ تنظیم کنید.
در مورد مشکلات فنی موجود با دانش‌آموزان خود به درستی و صداقت گفتگو کنید. برای مثال، به دانش‌آموزان بگویید که در صورت ایجاد مشکل فنی برای تحویل تکالیف خود، چطور می‌توانند تکالیف خود را از یک راه جایگزین به شما تحویل بدهند.
به خاطر اینکه زمان را از دست ندهید، از پرداختن در لحظه به مشکلات فنی غافل نشوید. برای مثال می‌توانید در حین مکالمه گروهی یا فعالیت‌های کلاسی به حل مشکلات فنی بپردازید.

حضور فعال و رفتار صحیح در تدریس آنلاین

حضوری قوی و مداوم داشته باشید

در صورت امکان به صورت ویدئویی به تمام دانش‌آموزان پیام ارسال کنید تا برای حضور در کلاس تدریس آنلاین به آن‌ها اطمینان دهید و نشان دهید که پذیرای آن‌ها هستید.
به هنگام ارتباط با دانش‌آموزان، به جای پیام‌های متنی از گفتگوی ویدئویی استفاده کنید.
با استفاده از تخته‌ی گفتگو، دانش‌آموزان را برای صحبت کردن در کلاس تشویق کنید و به سوالات آن‌ها پاسخ‌های سریع، منظم و صادقانه بدهید.
از ارتباط غیرکلامی همچون شکلک‌ها (ایموجی) استفاده کنید.
پروفایل خود را با افزودن مشخصات شخصی و حرفه‌ای تکمیل کنید.

انتظارات خود از دوره آموزشی را به صورت واضح بیان کنید

تدریس آنلاین برای دانش‌آموزان نیز یک مسئله جدید و تازه به حساب می‌آید. به دانش‌آموزان بگویید که هم‌اکنون نمرات آن‌ها در دوره آنلاین به چه شکل محاسبه می‌شود (معمولا در کلاس‌های آنلاین، فعالیت کلاسی بیش از کلاس‌های حضوری به خود نمره اختصاص می‌دهد
برای ارسال پاسخ زمان تعیین کنید. برای مثال، به صورت واضح به دانش‌آموزان بگویید که در یک روز کاری معین به ایمیل‌ها پاسخ می‌دهید چراکه در غیر اینصورت آن‌ها از شما انتظار خواهند داشت که در عرض چند ساعت به پیام آن‌ها پاسخ دهید و در صورتی که این کار را انجام ندهید ارتباط خود با شما را از دست می‌دهند.
برای اینکه دانش‌آموزان بدانند باید به عنوان یک دانش آموز آنلاین چطور رفتار کنند، برای آن‌ها منابعی مهیا کنید.

برای دانش‌آموزان حس آرامش و یک انجمن فراهم کنید

دانش‌آموزان به لحن شما توجه می‌کنند. برای اینکه ترس، اضطراب و انزوای دانش‌آموزان را از بین ببرید، در رابطه با دوره آموزشی اشتیاق و هیجان به خرج بدهید.
برای خوشامدگویی به دانش‌آموزان یک ویدئو، بخش بیوگرافی و تصویر فراهم کنید.
از پیام‌های سریع، وب کم، وبلاگ‌ها و ویلاگ‌ها کمک بگیرد.
دانش‌آموزان را تشویق کنید تا صفحه‌ی اصلی خود را شخصی‌سازی کنند و بخشی از زمان کلاس را به صحبت با دانش‌آموزان اختصاص دهید و از آ‌نها بخواهید در رابطه با آنچه در صفحه خود پست کرده‌اند صحبت کنند و همچنین می توانید با راه اندازی یک استودیو کروماکی خانگی در منزل یا محل کار خود کیفیت کار خود را بسیار افزایش دهید.
سوالاتی را مطرح کنید تا سبب شود دانش‌آموزان ترغیب شوند و از یکدیگر سوال کنند و در نتیجه یک مکالمه سودمند شگل بگیرد.
به جمع دانش‌آموزان همچون یک انجمن نگاه کنید و به جای اینکه به سوالات آن‌ها در خارج از جمع به صورت انفرادی پاسخ دهید، در جمع پاسخ دهید.

تعامل خوب در تدریس آنلاین

با دانش‌آموزان تعامل داشته باشید

به سراغ مباحثی بروید که خیلی بر روی آن‌ها بحث نشده است و روی آن‌ها بیشتر تمرکز کنید تا مطلب بهتر جا بیفتد. همچنین میزان مشارکت دانش‌آموزان را بررسی کنید و در صورتی که دانش‌آموز در کلاس مشارکت و فعالیت ندارد به صورت خصوصی با او ارتباط برقرار کنید و با او تعامل داشته باشید. از طریق دیگر دانش‌آموزان از دانش‌آموز غایب خبر نگیرید.

بین یک رهبر خوب و یک ناظر خوب تعادل برقرار کنید

شما دوره آنلاین خود را به عنوان یک مدیر آغاز می‌کنید. زمانی که تدریس آنلاین پیش می‌رود، به مرور مسئولیت یادگیری را بر دانش‌آموزان محول کنید. همچنین به مرور در بحث‌ها بیشتر ناظر باشید تا دانش‌آموزان بیشتر با گفتگو با یکدیگر بپردازند.

به صورت منظم از دانش‌آموزان بازخورد بگیرید و مراقب باشید تا مبادا سو برداشت داشته باشند

بررسی کنید تا ببینید در حین تدریس آنلاین، دانش‌آموزان در چه حالی هستند. می‌توانید از طریق مطالعات و چالش‌های گوناگون این موضوع را بررسی کنید. در صورتی که نیاز بود تدریس خود را اصلاح کنید، به هر حال همه‌ی ما در حال یادگیری هستیم!
برای اینکه بدانید دانش‌آموزان به خوبی مطالب را یاد گرفته‌اند و سو برداشت نکرده‌اند، در صورت لزوم از کوئیز استفاده کنید.
به صورت منظم منابع محتوایی و اپلیکیشن‌ها را بررسی کنید
به صورت منظم تمام لینک‌‌ها، منابع، ماژول‌ها و فعالیت‌ها را بررسی کنید. محتوای ویدئویی ممکن است حرکت یا تغییر کند و به خروج دانش‌آموزان از دوره منجر شود.
به دانش‌آموزانی که برای بازکردن لینک دروس یا مدیریت موارد آموزشی با مشکل مواجه هستند، کمک کنید.
برای باز کردن و استفاده از سایت در دوره آموزشی آنلاین، از یک مدل استفاده کنید و نشان دهید که دانش‌آموزان چطور می‌توانند وارد سایت شده و از دوره تدریس آنلاین بهره ببرند.

محتوا های مرتبط

ویدیو مارکتینگ

تاثیر استفاده از ویدیو در افزایش فروش

امروزه ویدیو نقش پررنگی در روند زندگی ما دارد چرا که در گذشته محتوای ویدیوئی شامل ساخت مستند یا تیزرهای تبلیغاتی بود اما طی زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست