چرا از کروماکی استفاده کنیم ؟

از کروماکی استفاده کنیم
این پست و با دوستانتون به اشتراک بزارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

کروماکی تکنیکی است که در فیلمبرداری، ویدئو‌ها و و عکاسی از آن استفاده می‌شود و با استفاده از آن قطعه‌ای از یک تصویر با قطعه‌ای دیگر جایگزین می‌شود. این معمول‌ترین روشی است که برای جایگزین کردن پس زمینه‌ی رنگی با تصویری دیگر استفاده می‌شود. اما استفاده‌ها و مزایای کروماکی چیست و چرا از باید از کروماکی استفاده کنیم ؟ کروماکی تکنولوژی است که در تلویزیون و اخبار بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشترین رنگ هایی که در کروماکی مورد استفاده قرار می‌گیرند کروماکی آبی یا سبز هستند چرا که این رنگ ها به کمترین میزان، تصویر روی خود را تحت تاثیر قرار می‌دهند و معمولا استودیو کروماکی را با رنگ سبز تجهیز می کنند.

می‌دانید که اگر پرده‌های سبز یا کروماکی و جلوه‌های ویژه وجود نداشتند، هالیوود و سینمای جهان الان در چه وضعیتی قرار داشت؟ در این متن به بررسی فواید استفاده از کروماکی و اینکه چرا باید از کروماکی استفاده کنیم می پردازیم. جالب است بدانید علاوه بر کاربرد جایگزین کردن تصویر در فیلم یا عکس‌ها، می توان از کروماکی به هنگام ایجاد ویدئوهای زنده نیز استفاده کرد.

استفاده از کروماکی در پخش زیرنویس‌ها و جزئیات

یکی از مزایای استفاده از کروماکی، ایجاد زیرنویس و اطلاعات و جزئیات در برنامه‌های زنده است. این کار باعث می شود تا مخاطبان شما بیشتر با شما همراه شوند. کروماکی باعث می شود تا بتوانید عنوان خود را در قالب یک نوار بر روی تصویر و ویدئو قرار دهید. برای انجام این کار می‌توانید از برنامه‌هایی همچون powerpoint یا newblueFX استفاده کنید.

در بخش زیر نویس از کروماکی استفاده کنیم

تغییر ظاهر استودیو

چرا از کروماکی استفاده کنیم ؟ یکی دیگر از پاسخ‌هایی که در مورد ان سوال وجود دارد این است که کروماکی می تواند ظاهر استودیو را تا حد زیادی تغییر دهد و به همین جهت استفاده از آن بسیار سودمند است. حتی اگر استودیوی شما کوچک است و دیوارهای سفید ساده دارد، می‌توانید با استفاده از پرده‌ی سبز و کمی نورپردازی یک صحنه‌ی کاملا متفاوت را با هزینه‌ی کم ایجاد کنید.

نمایش لوگوی متحرک در برنامه‌های زنده

یکی از راه‌های سودمندی که می‌توانید به کمک آن از حقوق برنامه‌های خود دفاع کنید این است که در برنامه‌های زنده از لوگو استفاده کنید. انجام این کار با Pearl-2 بسیار آسان است. اما امکان این وجود دارد که کسی بتواند بعدها از لوگوی شما کپی برداری کند. برای همین به جهت اینکه امنیت را دو چندان کنید می‌توانید با کروماکی، لوگوی متحرک بسازید. زمانی که لوگوی شما متحرک باشد، کپی از آن دشوارتر خواهد بود و در نتیجه حقوقتان محفوظ تر است.

اطلاع رسانی به مخاطبین

پیش‌تر استفاده از زیرنویس‌های متحرک به عنوان یکی از روش های همراه کردن مخاطبین با برنامه ذکر شد. همچنین استفاده از زیرنویس باعث اطلاع رسانی بیشتر به مخاطبین شما خواهد شد. در این عصر اطلاعاتی، ایجاد چنین جلوه‌هایی بسیار ارزشمند است. شما می‌توانید با استفاده از کروماکی اطلاعات بیشتری را برای مخاطبین ایجاد کنید و به جذاب‌تر شدن برنامه کمک کنید. برای مثال زمانی که برنامه‌ی ورزشی پخش می‌شود، می توانید آمار و ارقام بازی را به صورت زیرنویس پخش کنید تا اینکه افراد برای کسب این اطلاعات به سایر رسانه ها نروند و میخکوب برنامه‌ی شما شوند‍‍!

در ترویج برند از کروماکی استفاده کنیم

ترویج برند

یکی دیگر از مواردی که نشان می دهد چرا باید از کروماکی استفاده کنیم این است که می‌توانید با استفاده از کروماکی در برنامه‌ی زنده‌ی خود لوگوی برند خود را به نمایش بگذارید و یا تبلیغاتی انجام دهید. راه های بسیاری برای نمایش محتوای مورد نظر شما در حین یک ویدئوی زنده وجود دارد و تنها چیزی که برای این کار به آن نیاز دارید کمی خلاقیت و تصویر سازی است. همچنین می‌توانید با استفاده از این تکنولوژی برند خود را در پس زمینه قرار دهید. این کار نه تنها سبب ظاهر بهتر و حرفه ای‌تر ویدئوی شما می شود، بلکه باعث می‌شود تا فرصت کافی برای ترویج و تبلیغ برند و کسب و کار خود را در اختیار داشته باشید.

صرفه جویی در زمان

یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از کروماکی یا پرده‌ی سبز این است که می‌توانید در هر زمان و هر مکانی که می‌خواهید به عکسبرداری و فیلمبرداری بپردازید. با این کار در زمان صرفه جویی بسیاری می‌شود چراکه شما می‌توانید در یک مکان ثابت از امکانات و تصویرهای بسیار متنوع و نامحدودی بهره ببرید. اگر به دنبال این هستید که در زمانی کوتاه به فیلمبرداری و عکسبرداری بپردازید و از طرفی کیفیت کار بالایی نیز داشته باشید، استفاده از کروماکی یک راه حل ایده‌آل است.

صرفه جویی در هزینه

استفاده از پرده‌ی سبز از طرق گوناگون سبب صرفه جویی در هزینه و بودجه‌ی شما نیز می شود. برای مثال با استفاده از کروماکی هزینه‌های مربوط به سفر، یافتن مکان مناسب و هزینه‌های مربوط به سایر عملیات اجرایی حذف خواهد شد. این کار سبب می شود تا بودجه‌ی شما حفظ شود و بتوانید از آن در سایر حوزه‌های کسب و کار خود بهره ببرید.

چرا باید از کروماکی استفاده کنیم

راه حل منطقی

می توان گفت که بزرگ‌ترین فایده‌ی استفاده از کروماکی این است که می‌توانید محیط پیرامون خود را کنترل کنید. امروزه ساختن فیلم همچنان تا حد زیادی به وضعیت آب و هوایی بستگی دارد و فیلمبرداری با استفاده از تکنولوژی پرده‌ی سبز به شما امکان این را می‌دهد که مشکلات مربوط به شرایط آب و هوایی را از سر راه بردارید. استفاده از کروماکی یک راه حل منطقی برای مشکلات مربوط به مکان‌یابی، صداپردازی، نورپردازی و سفر است.

خلاقیت

در دنیای کسب و کار تنوع و خلاقیت کلید موفقیت است. استفاده از کروماکی به شما امکان این را می‌دهد که محتوای خود را به روشی بی‌نظیر ارائه دهید و جلوه‌های ویژه را بسته به نوع کسب و کار خود تطبیق دهید. در زمان استفاده از کروماکی محدودیتی ندارید و امکان نمایش تمام تصورات ذهنی شما وجود دارد.

در پایان باید گفت استفاده از پرده‌ی سبز یک انتخاب هوشمندانه برای هر فیلم ساز است، چراکه این تکنولوژی کیفیت و تولید ویدئوها را در سطحی کاملا متفاوت و بالاتر ارائه می دهد. مهم نیست که مایلید چه نوعی از ویدئو را تولید کنید و می‌خواهید یک ویدئوی آموزشی داشته باشید یا یک تبلیغ تلویزیونی، چرا که با استفاده از کروماکی هیچکدام از این کارها دشوار نیست.

محتوا های مرتبط

ویدیو مارکتینگ

تاثیر استفاده از ویدیو در افزایش فروش

امروزه ویدیو نقش پررنگی در روند زندگی ما دارد چرا که در گذشته محتوای ویدیوئی شامل ساخت مستند یا تیزرهای تبلیغاتی بود اما طی زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست