تولید محتوا در اینستاگرام

برای ساخت یک ویدئو با پرده ی سبز تنها با یک تلفن هوشمند، یک فون کروماکی ، چند نرم افزار ویرایش ویدئو و تعدادی نکته و ترفند نیازمندید. در این قسمت می‌خواهیم درباره کروماکی برای اینستاگرام صحبت کنیم. از سال 1940 که لارنس باتلر بابت افکت های ویژه ی خود در فیلم دزد بغداد جایزه ی آکادمی را دریافت کرد، پرده ی سبز ارتقا بسیاری داشته است. باتلر اولین فردی بود که چگونگی استفاده از تکنولوژی پرده ی سبز (یا تکنولوژی پرده ی آبی) در فیلم رنگی را دریافت. پیش از این، این افکت تنها در فیلم های سیاه و سفید قابل استفاده بود.

در آن زمان این فرآیند بسیار پیچیده بود. افزودن افکت های پرده ی سبز به چیزهایی همچون پرینترهای اپتیکال و نوارهای فیلم بسیار نیاز بود. اگر شنیدن واژه هایی همچون “پرینتر اپتیکال” باعث تعجب و گیج شدن شما می شود، باید بدانید که فقط شما اینطور نیستید. خوشبختانه هیچکدام از این موارد، امروزه ضروری نیستند.

تمام موارد لازم برای ساخت پرده‌ی سبز تنها 300 هزار تومان پول، تلفن هوشمندتان و یک ویرایشگر فیلم است. حتی می توانید تنها با داشتن تعدادی پوستر برد و چند لوله ی PVC نتایجی با کیفیتی بالا داشته باشید. نصب یک پرده ی سبز ساده یک راه عالی برای شروع است.

البته حالت حرفه ای تر اینکار این است که به یک استودیو کروماکی مراجعه کنید و یا خودتان یک استودیو کروماکی خانگی بسازید.

در این پست، به چگونگی ساخت اولین ویدئوی شما به صورت ارزان بر روی پرده‌ی سبز و کروماکی برای اینستاگرام می پردازیم. به عناصر متنوعی همچون پس زمینه، نرم افزار، دوربین و نورپردازی که باید مورد ملاحظه قرار دهید می پردازیم. اما انگار کمی تند پیش رفته ایم. پیش از اینکه به چگونگی این کار بپردازیم، بگذارید تا در مورد چیستی و چرایی این فرآیند صحبت کنیم. پرده ی سبز دقیقا چیست و برای چه باید بخواهید که در ویدئوی خود از افکت پرده ی سبز استفاده کنید؟

چگونه یک فیلم کروماکی برای اینستاگرام بسازیم؟

چگونه یک فیلم کروماکی برای اینستاگرام بسازیم؟

برای استفاده ی موفق از این تکنیک تنها به این چند مورد احتیاج دارید: یک فون کروماکی سبز یا آبی، یک دوربین، نور و تعدادی نرم افزار ویرایش ویدئو.
مرحله 1: یک پس زمینه تهیه کنید
ابتدا یک تکه فون کروماکی که رنگ سبز روشن دارد را تهیه کنید.
پرده های پس زمینه‌ی آبی نیز در دسترس هستند اما می توانند درصورتی که فرد موجود در جلوی دوربین دارای چشم یا لباس آبی باشد، مشکلاتی ایجاد کنند.
اگر نمی خواهید که همه چیز با وجود لباس هایی که در عکس معلق هستند خراب شود، یک پرده ی جمع شو سبز انتخابی خوب است.

پس زمینه کروماکی برای اینستاگرام

از آنجایی که این پرده خیلی بزرگ نیست ، زمانی که نیاز باشد برای عکسبرداری سفر کنید بسیار عالی است. زمانی که بحث نورپردازی برسیم در مورد سایه ها و موارد دیگر بیشتر بحث می کنیم. اما برای الان به یاد داشته باشید که تا جایی که می توانید بدون اینکه بر روی پس زمینه سایه ایجاد کنید، به آن نزدیک بایستید. این فاصله معمولا بین 2 تا 3 فیت است. همچنین اطمینان حاصل کنید که دست های خود را نزدیک بدنتان نگه می دارید. هر بخشی از بازو و دستانتان که از پس زمینه بیرون باشد در ویوی نهایی تان به حالت بریده شده به نظر می رسد.

مرحله 2: دوربین خود را انتخاب کنید

در مرحله ی بعد باید دوربینی را انتخاب کنید که قابلیت ضبط فیلم با کیفیت HD 720p یا بالاتر را دارد. اطمینان حاصل کنید که فایل ها را با فرمتی ذخیره می کنید که نرم افزار پرده ی سبزتان قابلیت دریافت انها را دارد. ما با استفاده از آیفون عملیات خوب و موفقی داشتیم اما هر دوربین فیلمبرداری دیجیتال دیگری نیز جواب خواهد داد.

برای اطلاعات بیشتر پست قابلیت های لازم دوربین برای فیلم برداری کروماکی را بخوانید‍!

اگر می خواهید با استفاده از دستگاه موبایل به ضبط بپردازید، می توانید با استفاده از اپلیکیشن TechSmith Fuse رایگان، فیلم خود را وارد Camtasia کنید. Fuse به طور مستقیم ویدئوی شما را از موبایلتان به Camtasia انتقال می دهد. نیازی نیست که در مورد جابجایی فایل های خود احساس نگرانی کنید.

زمانی که تازه شروع به کار می کنید، ایجاد کروماکی برای اینستاگرام و ضبط فیلم در تلفن هوشمندتان ممکن است اضطراب آور به نظر برسد. ما تعدادی نکته و توصیه در رابطه با ضبط فیلم در موبایلتان جمع آوری کرده ایم. تمام چیزهایی که نیاز دارید تا در مورد صدا، ضبط و نورپردازی بدانید را پوشش می دهیم.

دوربین و کروماکی برای اینستاگرام

مرحله‌ 3: نورپردازی را تنظیم کنید

گام بعدی اختیاری است اما ما آن را توصیه می کنیم. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که در زمانی که فیلم کروماکی برای اینستاگرام را ضبط می کنید، سایه ها را حذف کنید. شما باید یک پس زمینه سبز مسطح داشته باشید و نباید هیچ سایه ی متحرکی بر روی آن وجود داشته باشد. هرچه سطح سبز مسطح تر باشد، حذف پرده آسان تر خواهد بود.

با این حال خیلی در مورد نورپردازی عالی و دقیق نگران نباشید. افکت “remove a color” در Camtasia سایه های موجود در پس زمینه را به طور کامل از بین می برد. چند دقیقه با تنظیمات سر و کله بزنید و بدانید که نتیجه ی خوبی خواهید گرفت.

اگر در از بین بردن پس زمینه مشکل دارید یا در اطراف فردی که عکس است هاله ای وجود دارد، نورپردازی خود را بهبود بخشید. هرچه نور شما یکدست تر باشد، افکت بهتر خواهد بود.

ساده ترین چیزی که می توانید امتحان کنید، تعدادی چراغ کار بست دار است که لامپ هایی با خروجی بالای CFL دارد و می توانید آن‌ها را از فروشگاه های ابزار تهیه کنید. همچنین به چیزی نیاز دارید تا بتوانید این چراغ ها را بر روی آن بست کنید. چراغ ها را به صورتی قرار دهید که پرده ی سبز دارای نقاط تاریک نباشد. تلاش خود را بر ناحیه ای که مستقیما در پشت فرد قرار دارد متمرکز کنید. می توانید بعدا فضای اضافی اطراف فرد را برش دهید.

نورپردازی کروماکی برای اینستاگرام

برای اینکه نور زیادی بتابانید، در هر بخش به نصب چند لامپ نیاز دارید. می توانید با هزینه ای کمتر از 1 میلیون تومان تجهیزات نورپردازی خودتان را تشکیل دهید یا اگر به این موضوع علاقه ندارید که خود کارها را انجام دهید، می توانید به دنبال خرید یک سافت باکس ویدئو باشید. CowboyStudio یک نقطه ی خوب برای شروع است. بر خلاف فلاش یا نورهای استروب به دنبال نورپردازی مستمر باشید. چه تجهیزات نورپردازی را خود ایجاد کنید یا بخرید، در استفاده از کروماکی برای اینستاگرام بهترین کار استفاده از فیلتر پخس نور برای هر چراغ است. این کار به شما کمک می کند تا از ایجاد سایه به واسطه ی چراغ ها جلوگیری کنید.

مرحله 4: نرم افزار مناسب را تهیه کنید

در ویرایشگر ویدئویی Camtasia می توانید تنها با استفاده از چند کلیک پرده ی سبز خود را حذف کنید.

نرم افزار مناسب کروماکی برای اینستاگرام

پس کار را شروع کنید… به سراغ ویدئویتان و استفاده از کروماکی برای اینستاگرام بروید و در کانال های اجتماعی ما به ما بگویید که کارتان چطور پیش رفت!