یکی از مسائل مهم در کار با پرده کروماکی بعد از نورپردازی مناسب و فیلمبرداری درست و اصولی، انتخاب یک نرم افزار درست و مناسب برای ادیت و فیلم می باشد. در این مقاله برای شما 7 نرم افزار حذف صفحه سبز کروماکی را آورده ایم که با مطالعه آن می توانید مناسب ترین نرم افزار را انتخاب نمایید.

لیست نرم افزار حذف صفحه سبز کروماکی

 1. نرم افزار فتوشاپ
 2. نرم افزار پریمیر
 3. نرم افزار ادوب افتر افکت
 4. نرم افزار Green Screen Wizard
 5. نرم افزار VSDC Editor
 6. نرم افزار OBS Studio
 7. نرم افزار MAGIX VEGAS Pro Windows
نرم افزار فتوشاپ
حذف پرده سبز با نرم افزار فتوشاپ

1- معرفی نرم افزار فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ جز یکی از پایه ایی ترین نرم افزارها در حوزه گرافیک و تدوین می باشد. شما با داشتن این نرم افزار می توانید به راحتی بک گراند سبز را حذف نمایید و جلوه ویژه خود را به روی تصویر پیاده سازی نمایید. تنها کافیست با این نرم افزار اشناییت داشته باشید و با ابزارهای آن کار کرده باشید.

2- نرم افزار ادوبی پریمیر

این نرم افزار همچون فتوشاپ به واسطه شرکت ادوبی ساخته شده است. این نرم افزار قدرتمند در سال 1991 میلادی ساخته و تولید شد و در سال های بعد بسیار قدرتمند شد. نرم افزار ادوبی پریمیر آنقدر رشد کرد و قدرتمند شد که حال می توانید با آن و با کمک فیلم های ضبط شده با پرده سبز بهترین و حرفه ایی ترین ویدیو ها را ادیت کنید و حرفه ایی ترین ویدئو را بسازید.

اگر تا به حال با این نرم افزار کار نکرده باشید ممکن است در ابتدا برایتان کمی سخت و گنگ باشد برای راحت کار به شما توصیه می کنم در ابتدا با نرم افزار ها یراحتتر و سبک تر شروع کنید و بعد از مدتی کار با این نرم افزار را شروع نمایید.

3- توضیح نرم افزار خاص Adobe After Effect

و اما رسیدیم به خاص ترین و ویژه ترین نرم افزار گرافیکی و ادیت فیلم… نرم افزار افتر افکت جز آن دسته از نرم افزار های ادوبی می باشد که هر نوع فیلمی را میتوان با آن ساخت. سخت ترین و ویژه ترین فیلم های سینمایی با این نرم افزار ادیت و تدوین شده است. با این نرم افزار به راحتی می توانید پرده کروماکی را حذف نمایید و جلوه های ویژه خود را جایگزین نمایید. 

تنها با گذراندن یک الی دو دوره آموزشی می توانید بهترین فیلم ها را با این نرم افزار بسازید.

دانلود نرم افزار Adobe After Effect

حذف-پرده-کروماکی-با-نرم-افزار-ادوب-افتر-افکت
حذف پرده کروماکی با نرم افزار ادوب افتر افکت

4- نرم افزار انعطاف پذیر Green Screen Wizard

کار با نرم افزار Green Screen Wizard باعث شده تا شما به هنگام ادیت و حذف پرده سبز رنگ به سراغ باقی نرم افزار ها نروید !!! نرم افزار Green Screen Wizard  به گونه ایی قدرت دارد که حتی حرفه ایی ترین تدوینگران پرده کروماکی نیز از این نرم افزار استفاده می نمایند. این نرم افزار نیز درون خود تعدادی جلوه های صوتی و تصویری دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید.

5- نرم افزار VSDC Editor

نوع سطح شما در ادیت و تدوین فیلم های ضبط شده توسط کروماکی در انتخاب نرم افزار مورد نیاز بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر شما در سطح حرفه ایی هستید توصیه میکنم حتما از نرم افزار پریمیر و یا ادوب افتر افکت استفاده نمایید. اما اگر سطح پایه ایی دارید و قصد دارید به تازگی این کار را شروع کنید به شما کار با  نرم افزار VSDC Editor را توصیه میکنم. کار با این نرم افزار بسیار راحت می باشد و به راحتی می توانید با این نرم افزار فیلم های کوتاهی را ادیت کنید و پرده سبز و یا آبی را حذف نمایید و حتی جلوه های ویژه صوتی و تصویری به روی فیلم خود بگذارید.

6- نرم افزار OBS Studio

نرم افزار OBS Studio جز آن دسته از نرم افزار های ساده و راحت می باشد که حتی اگر فرد مبتدی هم باشید می توانید از این نرم افزار به راحتی استفاده نمایید. شما می توانید به راحتی با این نرم افزار پرده سبز کروماکی و یا پرده ابی را حذف نمایید و صدا و تصویر مورد نظر خود را به روی فیلم بگذاریم. از قابلیت های نرم افزار OBS Studio غافل نشوید.

نرم-افزار-حذف-پرده-سبز-OBS-Studio
نرم افزار حذف پرده سبز OBS Studio

7- نرم افزار حرفه ای MAGIX VEGAS Pro Windows

نرم افزار MAGIX Vegas در کمپانی MAGIX ساخته و تولید شده است. نرم افزار MAGIX Vegas جز بهترین و سبک ترین نرم افزار حذف صفحه سبز کروماکی شناخته شده است که توجه بسیاری از تدوین گران را به خود جلب کرده است. شما میتوانید با نرم افزار  MAGIX Vegas به گونه ایی فیلم را ادیت و ویرایش نمایید و حتی پرده کروماکی را حذف نمایید و جلوه ویژه خود را به روی فیلم بگذارید که یک درصد هم فیلم افت کیفیت نداشته باشد.

انواع بسیاری از افکت های پرده کروماکی در نرم افزار MAGIX Vegas وجود دارد که شما به عنوان یک کاربر می توانید از این افکت ها استفاده نمایید.

ویژگی های نرم افزار MAGIX Vegas Pro:

 • دارای ترکیب بندی ویژه
 • جداسازی رنگ ها
 • قابل استفاده از Wizard 
 • پشتیبانی از اکثر فرمت های صوتی و تصویری
 •  ویرایش صدا و تصویر به صورت همزمان

سخن پایانی

نرم افزار های بسیاری برای حذف پرده کروماکی وجود دارد که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند . اما در این مقاله ما 7 نرم افزار حذف صفحه سبز کروماکی قدرتمند را به شما معرفی کرده ایم که با توجه به سطح خود میتوانید این نرم افزار ها را تهیه نمایید  از آنها استفاده نمای. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.