دلایل استفاده از کروماکی در کلاس های مجازی !

دلایل استفاده از کروماکی در کلاس های مجازی !
این پست و با دوستانتون به اشتراک بزارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

امروزه به خاطر وجود ویروس کرونا بیشتر کلاس های آموزشی از کلاس درس و مدرسه و دانشگاهی تا کلاس های مختلف آموزشی به صورت آنلاین تشکیل و برگزار می شود. همین امر باعث یکسری مشکلات برای استادی شده است و یکی از اصلی ترین مشکلات هم نداشتن فضای مناسب می باشد. ما امروز در این مقاله قصد داریم تا شما را در استفاده از کروماکی در کلاس مجازی راهنمایی نماییم.

به نظر شما بهترین راه کار چیست؟ استفاده از پرده کروماکی …. !

فیلمبرداری با پرده کروماکی و ایجاد یک افکت جذاب می تواند به جذابیت کلاس مجازی هم کمک بسیاری کند. استفاده از پرده کروماکی و ایجاد افکت های خاص باعث بیشتر شدن ارزش و کیفیت کار شما خواهد شد.

آموزش استفاده از پرده کروماکی در کلاس های آنلاین

پرده کروماکی و یا همان پرده سبز، یک دنیای خاص و تمام نشدنی برای حوزه فیلمبرداری می باشد. شما با استفاده از پرده کروماکی که همان صفحه سبز رنگ است می توانید بهترین صحنه ها را برای خود بسازید. از ویدئو فیلم های تخیلی تا صحنه کلاس درس و آموزشی و …

در بحث کلاس های آنلاین پس زمینه شما می تواند تاثیر بسیاری به روی کیفیت کلاس بگذارد. شما می توانید با توجه به مبحث درسی و آموزشی خود بهترین پس زمینه را ایجاد کنید که در این حالت می توانید بهترین کلاس آموزشی را داشته باشید و شاگردان را جذب کلاس نمایید.

مراحل ساخت فیلم آموزشی با پرده کروماکی

یکی از فواید استفاده از پرده سبز رنگ این است که شما می توانید در هر جا و در هر مکان و در هر لحظه ایی که هستید، کلاس آنلاین خود را برگزار نمایید. با استفاده از این پرده دیگر نگران این نخواهید بود که زاویه دوربین خوب است یا بد و ایا دوربین در جای درستی قرار دارد یا خیر.

نرم افزار های مهم برای ضبط با پرده کروماکی

 • وب کم‌های متنوع
 • دوربین‌های IP
 • اشتراک صفحه
 • تلفن‌های همراه
 • فایل های رسانه‌ای چون عکس، فیلم و صوت
 • یوتویوب‌های URL
 • وب سایت‌ها و…
نرم افزار های مهم برای ضبط با پرده کروماکی
نرم افزار های مهم برای ضبط با پرده کروماکی

مزایای استفاده از کروماکی در کلاس آنلاین چیست؟

یکی از نکات مهم در رابطه با استفاده از پرده کروماکی در برگزاری کلاس آنلاین توانایی شما در رابطه با استفاده از پرده سبز است. اگر شما بتوانید به خوبی از قابلیت های پرده سبز استفاده نمایید می توانید بهترین کلاس آنلاین را داشته باشید.

دلایل استفاده از جلوه‌های کروماکی در کلاس آنلاین

 • سرگرمی را افزایش میدهد
 • فیلم های زنده ی پویا ارائه می دهد
 • نگاه حرفه‌ای
 • محیط خود را کنترل میکنید
 • ساخت فیلم آموزشی ، مسیر هیجان انگیز علم و دانش
 • راه اندازی آسان
 • و غیره

۵ فواید استفاده از کروماکی در کلاس مجازی

استفاده از جلوه های صفحه سبز در کلاس های آنلاین فواید بسیاری دارد که در ادامه به 5 تا از این موارد اشاره خواهیم کرد با کروماکی لند همراه باشید:

1- مخاطب را جذب کلاس خواهید کرد !

اکثر کلاس های درس برای دانش آموزان و دانشجویان کسل اور است به گونه ایی که دانش آموز و یا دانشجو دوست ندارد دیگر در کلاس حاضر شود. اما شما می  توانید به عنوان یک مدرس، با استفاده از پرده کروماکی یک کلاس کسل اور را به جذاب ترین کلاس تبدیل نمایید. شما می توانید به راحتی با استفاده از یک پرده سبز رنگ و افکت و جلوه های ویژه، تصاویر متحرکی را به کلاس خود اضافه نمایید. همچنین می توانید از افکت های صوتی نیز استفاده نمایید. در این حالت دیگر هیچ دانش آموز و دانشجویی دوست ندارد تا کلاس شما را ترک کند که تمام حواس خود را به کلاس شما خواهد داد.

2- با تغییر پس زمینه، استودیوی خود را تغییر دهید !

با وجود پرده کروماکی و جلوه های ویژه دیگه نگران این نباشید که دیوار های استودیو شما بد رنگ و یا حتی کوچک است!!! شما به راحتی می توانید با استفاده از پرده کروماکی و جلوه های ویژه پس زمینه خود را به کلاس درس تغییر دهید به همین راحتی می توانید با تغییر پس زمینه استودیو خود را نیز تغییر دهید.

3- جلب توجه کاربر با افکت های متحرک مانند زیر نویس !

همانطور که گفتیم اغلب کلاس های آنلاین برای دانشجویان کسالت آور هست و ممکن است تمام ذهن و حواس دانشجویان به کلاس نباشد… شما می توانید با استفاده از افکت هایی مانند زیر نویس حواس دانشجو را به خود جلب کنید. 

همچنین شما می توانید با استفاده از این افکت مهمترین نکات را برای دانشجویان زیر نویس نمایید.

4- ثبت مالکیت فیلم آموزشی به اسم خود!

همیشه و همه جا افراد سودجویی هستند که دوست دارند تا اثر دیگران را به اسم خود تمام کنند . شما می توانید برای جلوگیری از این مورد، در هنگام ضبط و شروع کلاس آنلاین با استفاده از پرده کروماکی، برند لوگو و یا اسم خود را در گوشه ایی از تصویر درج نمایید و همچنین می توانید برای امنیت بیشتر لوگو خود را با نرم افزار های موجود متحرک نمایید. در این حالت افراد سودجو دیگر نمی توانند آثار شما را کپی کنند و به اسم خود به ثبت برسانند.

5- برند خود را تبلیغ کنید !

با استفاده از کلاس های آنلاین و یا رویداد هایی که به صورت انلاین پخش و ضبط می کنید می توانید به راحتی برند و لوگو اختصاصی خود را در تصویر درج نمایید که این امر باعث تبلیغ شما خواهد شد. 

سخن پایانی

اگر قصد دارید تا بهترین کلاس آنلاین را داشته باشید و همچنین دانش آموزان و دانشجویان شما بهترین یادگیری را داشته باشند به هنگام ضبط و شروع کلاس از پرده کروماکی و جلوه های ویژه استفاده نماید.

محتوا های مرتبط

ویدیو مارکتینگ

تاثیر استفاده از ویدیو در افزایش فروش

امروزه ویدیو نقش پررنگی در روند زندگی ما دارد چرا که در گذشته محتوای ویدیوئی شامل ساخت مستند یا تیزرهای تبلیغاتی بود اما طی زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست