ادیت ویدیو

از تولید محتوا تا فروش محتوا در درکنار شما هستیم

ادیت جذاب

اول از همه باید بدانیم تولید محتوای ویدئویی چیست؟ تولید محتوای ویدئویی در سطح بالاتری از متنی قرار می‌گیرد. آنجا است که ترکیب عکس، فیلم، نوشته، موسیقی و جلوه‌های ویژه دست‌به‌دست هم می‌دهند. اصولاً تماشای یک ویدئو جذاب‌تر از خواندن متن نیست؟ بله فضای مجازی و محتوای آن امروزه به سمت محتواهای ویدئویی می‌رود. از مهم‌ترین کار‌هایی که بعد از تولید محتوا انجام می‌شود، ادیت ویدیو است. اگر می‌خواهید از غافله عقب نمانید حتماً این صفحه را تا انتها بخوانید.

ادیت ویدیو

چرا ادیت ویدیو مهم است؟

ویدئو مانند غذا، زمانی که ویدئو ادیت می‌شود در واقع در حال پشت سر گذاشتن مراحل پخت خود است. توجه داشته باشید که اگر ادیت ویدیو شما به دست فرد مجرب نباشد؛ می‌تواند نتایج منفی به دنبال داشته باشد. اگر فیلم شما به‌درستی ادیت نشود باعث خستگی و زدگی مخاطب از آن می‌شود.

ما در کروماکی لند از اهمیت آن آگاه هستیم و آماده کمک‌رسانی به شما در این راه هستیم.

ادیت ویدیو

مراحل ساخت و ادیت ویدیو

ساخت و ادیت ویدیو مراحلی دارد که باید به ترتیب و درستی انجام شود تا در نهایت خروجی کار شما یک ویدئو باکیفیت باشد.

1) ایده‌پردازی و سناریو

ساخت ویدئو با ایده‌پردازی و سناریو شروع می‌شود، در این مرحله مشخص می‌شود که ویدئو شما درباره چیست؟ درباره چه چیزی قصد تولید محتوا دارید؟ این مرحله می‌تواند توسط شما انجام شود و هم از مشاوران ما کمک بگیرید.

ایده ویدیو

2) تولید و ضبط محتوا

بعد از اینکه ایده کار ما مشخص شده نوبت آن است که دست به کار شویم. دوربین و میکروفون خود را روشن کرده و شروع به تولید و ضبط محتوای خود می‌کنیم. این مرحله بسیار حائز اهمیت است چراکه پایه و اساس کار شما روی محتوای تولیدی چیده می‌شود. اگر در این مرحله نیز دچار مشکل شدید از متخصصان ما کمک بگیرید.

استفاده از پرده کروماکی در این مرحله نیز خالی از لطف نیست!

ضبط ویدیو

3) انیمت و جلوه‌های ویژه از مراحل ادیت ویدیو

در این مرحله است که جادو رخ می‌دهد، ویدئو دریافتی در مراحل قبل وارد مراحل ادیت می‌شود. در این گام ویدئو جان می‌گیرد و جذاب می‌شود. نکته حائز اهمیت آن است که چقدر باید از جلوه‌های ویژه استفاده کنیم؟ جلوه‌های ویژه باید به‌اندازه استفاده شوند. ادیتورهای کروماکی لند از اهمیت این موضوع آگاه‌اند.

4) موسیقی و گویندگی

پس از اینکه ویدئو چشم‌نواز شد باید آن را گوش‌نواز کنیم. درست است دیگر؟ این مرحله بسیار مهم است چرا که موسیقی و گویندگی باید به‌اندازه باشد. ادیت کردن ویدئو هنری است که نیازمند تجربه و آموزش است و از دست هرکسی ساخته نیست. پس ادیت ویدیوهای خود را به دست افراد مجرب بسپارید.

ضبط صدا در ادیت ویدیو

 

5) تدوین

پس از طی‌کردن مراحل بالا ویدئو به صورت کلی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خطاها و یا نکاتی که از چشم دور مانده‌اند پیدا شوند و پروژه با بهترین کیفیت تحویل مشتری شود.

6) تحویل و پرداخت

مرحله آخر و جذاب‌ترین بخش تحویل پروژه به مشتری است. در این مرحله رضایت او را جویا می‌شویم و اگر مشکلی از نظر مشتری در ویدئو وجود داشت مورد بررسی قرار می‌دهیم تا حقی ضایع نشود.

ادیت ویدیو

 

انواع سبک ادیت ویدیو

در فضای مجازی همواره در حال تماشای ویدئو هستیم، گویا تنوع بسیار زیادی هم دارد. ما از تنوع دنیای ویدئوها خبر داریم و باید بگوییم آماده ساخت و ادیت هر نوع ویدئو درخواستی شما هستیم.

1) آموزشی

ویدئویی است که معمولاً دارای بخش‌هایی همچون تصویر شما، تصویر آموزش، صدا و موسیقی پس‌زمینه دارد. در کنار هم قرارگرفتن این عناصر و برقرار پیوند بین آنها کار ماست.

ادیت ویدیو چگونه انجام می شود

2) ادیت ولاگ

عموماً به ویدئوهایی که به صورت روزانه در بیرون از خانه ضبط می‌شوند ولاگ می‌گویند. ولاگ‌ها باید از قسمت‌های جذاب ویدئو کات شوند و در کنار هم قرار گیرند. همچنین یک موسیقی پس‌زمینه هیجان‌انگیز می‌تواند آن را جذاب‌تر کند.

شایان ذکر است که ادیت این‌گونه ویدئوها می‌تواند بسیار چالشی باشد چرا که در بیرون از خانه ضبط شده‌اند. در این حالت صدا ممکن است دارای نویز باشد و تصویر دارای لرزش باشد. در این هنگام وظیفه ادیتور استبلایز کردن صدا و تصویر است.

3) ری‌اکشن

این ویدئوها شامل شخصی است که به محتوا واکنش نشان می‌دهد و محتوای جذاب و ترند روز است. این ویدئوها گویا بسیار پر طرفدارند، اگر سری به یوتیوب بزنید با تعداد کثیری از یوتیوبرها مواجه می‌شوید که در حال تولید ویدئوهایی از این قبیل اند.

ادیت ویدیو چیست

4) ادیت ویدیو توضیحی

ویدئوهایی که شامل یک قسمت متنی و یا عکس هستند و بر روی آنها صداگذاری می‌شوند، توضیحی‌اند. بسته به مهارت ادیتور این ویدئوها می‌توانند بسیار جذاب‌تر از ویدئوهای دیگر ساخته شوند.

5) استاپ‌موشن و تایم لپس

شاید شما هم ویدئوهایی دیده باشید که از کنار هم قرارگرفتن عکس‌های متوالی از یک سوژه در حال حرکت ساخته می‌شوند. این تکنیک در ساخت کارتون‌های قدیمی استفاده می‌شد اما امروزه به‌واسطه آن می‌توان ویدئوهای خلاقانه‌ای ساخت. کروماکی لند در اختیار شماست تا به‌وسیله تکنیک‌های روز دنیا برای شما ادیت ویدیوهایتان را انجام دهد.

ادیت ویدیو

6) ساخت تیزر

یکی از روش‌های تبلیغاتی ویدئویی تیزر است. تیزرها ویدئوهای کوتاه اما پر مفهومی هستند که جهت معرفی یک محصول یا یک خدمت استفاده می‌شوند. ساخت آنها می‌تواند بسیار زمان بر باشد چرا که نیاز به فکر و ایده‌پردازی دارد. اگر ایده‌پردازی و اجرای آن به‌درستی انجام شود خروجی می‌تواند یک تیزر بسیار باکیفیت باشد که محرک رشد برند شما است.

سعی کنید ساخت تیزرهای خود را به دست افراد متخصص در این زمینه قرار دهید تا زمان و سرمایه‌تان به هدر نرود.

ادیتورهای کروماکی لند در خدمت شما هستند تا ساخت تیزرهای شما را به بهترین نحو انجام دهند.

7) موشن‌گرافیک

ویدئوهایی که به‌واسطه حرکت اشکال و المان‌ها ایجاد می‌شوند و برای انتقال یک مفهوم ساخته می‌شوند را موشن گرافیک گویند. این‌گونه ویدئوها نیز بسیار پرطرفدار هستند و ایده‌پردازی و اجرای این پروژه‌ها بسیار مهم است چراکه دارای جزئیات ریز زیادی هستند. اما شما می‌توانید به ما اعتماد کنید چرا که این حرفه ماست.

نتیجه

در نهایت باید بدانید که هرگونه ویدئو که در بالا معرفی شد نیازمند ادیت خاص خود است. این موضوع بسیار مهم می‌باشد چراکه اگر ادیتور به فنون و ادیت‌های خاص هر ویدئو آشنا نباشد، پروژه زمان زیادی برده و یا در مواردی ناقص انجام می‌شوند.

ادیتورهای کروماکی لند در این زمینه بسیار باتجربه بوده و آموزش‌های لازمه را دیده‌اند.

ادیت ویدیو

از ابتدا تا انتهای ادیت ویدیو

همان‌طور که دیدید از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شما خواهیم بود. باعث افتخار کروماکی لند است که شما را در این مسیر همراهی کند. آماده‌ایم تا تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهیم.

از تولید محتوا تا فروش محتوا همراهتان هستیم.

جهت مشاوره و یا سفارش ادیت ویدیو باما تماس بگیرید.

فهرست