میم های ایرانی برای ادیت ویدیو و تولید محتوا

نمونه فایل ها

کامل ترین آرشیو میم ایرانی

میم های ایرانی برای تولید محتوا

همان طور که می‌دانید این روزها اکثر پیج‌ها برای رونق دادن به کسب و کارهایشان از یک سری ترفندهای مفید برای دیده شدن استفاده می‌کنند که میم ها نیز یکی از این موارد هستند. پیج‌های ایرانی اخیرا خیلی از این ترفند استفاده می‌کنند تا هم به شکل جالبی دیده شوند و هم با بالا رفتن تعامل تعامل پیج اینستاگرام، برندشان را بیشتر از قبل معرفی کنند. میم ها بیش از پیش در بین کاربران جا افتاده‌اند و تمایل افراد نیز به این میم ها در پیج ها و استوری هایشان به شکل واضحی مشخص است. در ادامه با روماکی لند همراه باشید تا با جالب‌ترین میم های ایرانی آشنا شوید.

میم محتوایی چیست؟

به صورت کلی میم به محتواهایی گفته می‌شود که به شکل عکس، نوشته، گیف و … است و به شکل مختصر و مفید مفهوم یک موضوع را به بیننده می‌رساند. همانطور که حتما تا به حال با آنها برخورد داشته‌اید، اکثر میم‌ها جنبه طنز دارند و برای ارتباط گرفتن بیشتر مخاطب با پیج‌های اینستاگرامی بسیار مفیدند. از میم های ایرانی برای هر موضوعی استفاده می‌شود و طراحی آنها با توجه به سیاست‌های پیج، نیازمند دقت و خلاقیت است. برای اولین بار میم‌ها در فیسبوک و یوتیوب خودنمایی کردند و رفته رفته کاربران اینستاگرام نیز به آن علاقه نشان دادند و از آن طریق بازخوردهای خوبی از مخاطبانشان دریافت کردند. کسب و کارهای مختلف از میم ها کمک می‌گیرند تا به اصطلاح یخ بین خود و مخاطب را آب کنند و ارتباط صمیمی تری برقرار شود. البته نباید از این نکته غافل شد که حتما میم هایی که استفاده می‌کنید، مرتبط با موضوع باشد و میم های نامرتبط را استفاده نکنید چرا که در این صورت نتیجه عکس خواهید گرفت.

میم ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد میم‌ها در دسته‌های ویدیویی، عکس، گیف و صدا قرار می‌گیرند و شما بسته به موضوع خود از آنها بهره می‌گیرید. اگر می‌خواهید تاثیر بیشتری روی مخاطب خود بگذارید، توصیه می‌شود تا از میم های ترکیبی استفاده کنید تا به شکل قابل توجهی اثرگذاری آن را ببینید. البته شما حتما باید با توجه به اینکه در چه پلتفرمی فعالیت دارید نوع میم مورد استفاده را تعیین کنید. برای مثال اگر در توییتر فعال هستید، از میم های عکس و اگر در یوتیوب فعالیت دارید، میم های ویدیویی را استفاده کنید. اگر در پلتفرم محبوب اینستاگرام نیز فعالید، می‌توانید از همه نوع میم بهره بگیرید. میم های مختلفی اعم از ایرانی و خارجی موجود هستند که با توجه به هر کسب و کار، هر کدام از آنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چگونه از میم محتوایی ایرانی استفاده کنیم؟

در مورد استفاده از میم های ایرانی رعایت چند نکته مهم الزامیست و به کارگیری هر کدام از آنان شما را در مسیر معرفی پیجتان کمک خواهد کرد:

استفاده از میم‌های مرتبط

در کسب و کارهایمان اگر از میم های مرتبط استفاده کنیم خیلی سریعتر به مقصود مورد نظرمان می‌رسیم و اگر برعکس این موضوع عمل کنیم، تقریبا با دست خودمان تیشه به ریشه بیزینسمان زده‌ایم! پس به هیچ عنوان این نکته مهم را از یاد نبرید. برای این منظور یک مثال می‌زنیم: تصور کنید پیج شما در رابطه با فروش پوشاک است. حال اگر از میم‌هایی استفاده کنید که مربوط به پیج دنس یا رقص باشد، خیلی زود فالوورها پیج شما را آنفالو می‌کنند چراکه با این کار نشان می‌دهید تولیدکننده محتوای بسیار کم دقت و بی مسئولیتی هستید.

استفاده از میم های جدید

برای این که همیشه همراه با تغییرات حرکت کنید و از قافله عقب نمانید، باید از میم های جدید مطلع باشید و موارد مرتبط با پیجتان را در معرض دید کاربران قرار دهید. پس سعی خود را به کار گیرید که حتما از میم های ایرانی جدید استفاده کنید. میم های قدیمی کم کم از رده خارج می‌شوند و دیگر کاربرد قبل را ندارند.

از میم هایی که توهین آمیز هستند استفاده نکنید

در ابتدای استفاده از میم ها این قانون مهم را رعایت کنید که توهین آمیز نباشد زیرا حتما به دسته‌ای از مخاطبان پیج شما بر خواهد خورد و امکان آنفالو یا حتی بلاک صفحه شما بالا می‌رود. اگر تعداد زیادی از این میم های توهین آمیز در پیج شما باشد و افراد زیادی report کنند، پیج شما مسدود خواهد شد و گاهی ممکن است برگرداندن آن برایتان به این راحتی‌ها نباشد.

از میم ها به شکل افراطی استفاده نکنید

برای یک موضوع واحد هیچ وقت بیشتر از حد نیاز میم ها را استفاده نکنید زیرا این کار باعث عادی کردن بار طنز آن شده و کاربر دیگر با آن ارتباط برقرار نخواهد کرد. این نکته را از خاطر نبرید که اگر از میم ویدیویی استفاده کرده‌اید، از میم عکس یا متن استفاده نکنید و اگر از میم صوتی استفاده کردید، از انتشار میم ویدیویی آن پرهیز کنید. دلیل این کار آن است که اگر منظور میم را به هر نحوی به مخاطب برسانید، استفاده مجدد از همان موضوع موجب بی مزه شدن مطلب اصلی می‌گردد.  

چگونه خودمان میم بسازیم؟

اگر فکر می‌کنید ایده نابی دارید و با استفاده از آن می‌توانید میم‌های موثر و جالب بسازید پس وقت را تلف نکنید. شما با استفاده از سایت‌های زیادی که در این زمینه وجود دارند خواهید توانست میم اختصاصی خود را بسازید. در این زمینه اپ‌های مختلفی نیز موجود هستند که شما بدون کوچکترین زحمت می‌توانید یک میم قابل قبول و زیبا خلق کنید. این اپ‌ها برای سیستم عامل های اندروید و ای او اس وجود دارند و بدون هیچ گونه نگرانی می‌توانید آنها را روی موبایل خود نصب کنید.  

چرا از میم محتوایی استفاده کنیم؟

شاید هنوز هم قدرت میم های محتوایی را دست کم گرفته اید و لزوم استفاده از آنها را ندانید. بهتر است در پاسخ به این سوال ابتدا این موضوع را به خاطر بسپارید که اگر یک میم محبوب شود، معمولا کاربران آن را برای هم می‌فرستند و ویوهای بالایی را از آن خود می‌کند. در ادامه این روندها پیجی که آن میم را به نمایش گذاشته است نیز معروف می‌شود و اگر کسب و کار مشخصی در آن انجام شود، رونقش تقریبا تضمین شده است. پس با توجه به این نکات طلایی، تعجبی ندارد که می‌بینید اینفلوئنسرها و بلاگرهای معروف ایرانی و خارجی از این موضوع بهره مثبت می‌گیرند. خود شما نیز اگر یک میم جالب را ببینید حتما آن را برای دوستانتان خواهید فرستاد و از این طریق پیج مورد نظر را خواسته با ناخواسته معرفی خواهید کرد. خالی از لطف نیست اگر بدانید که بعضی از برندهای معروف دنیا از این برگ برنده یعنی میم ها استفاده می‌کنند. مثلا شبکه جهانی و محبوب نتفلکیس برای برخی از فیلم‌هایش از میم استفاده می‌کند. نتفلیکس هم برای تبلیغ فیلم‌هایش و افزایش بازدید و محبوبیت بیشتر بین کاربران از میم استفاده می‌کند که در این زمینه اپ‌های ایرانی تقلیدی محسوس از این برند کرده و مثلا ترب که رقابتی با دیجی کالا دارد، با استفاده از میم های ایرانی به گسترش بیزینسش کمک شایانی کرده است.

چند مورد از جدید‌ترین‌ میم‌های ایرانی

میم پرویز و پونه در اینستاگرام و توئیتر: میم پرویز و پونه یکی از بهترین میم های ایرانی محسوب می‌شود که در اکثر موارد کاربرد دارد و بسیار محبوب است. این میم را حتی در توییتر نیز مشاهده خواهید کرد و تقریبا همه حتما حتی یکبار هم که شده ان را دیده‌اند. یکی از زمان‌هایی که این میم بسیار دیده می‌شود، در شب‌های یلدا است و هر سال مخاطبان خود را جذب می‌کند.

میم ایرانی عباس بوعذار: حتما تا به اکنون نام عباس بوعذار را شنیده‌اید و خیلی دور از ذهن نیست که استارت این فکر از یک میم آمده باشد. بله این میم بسیار محبوب از صحبت‌های فوتبالیست محبوب کشورمان یعنی علی دایی بود که در یک مصاحبه در مورد یک فوتبالیست به نام عباس بوعذار شروع شد. این میم آن قدر دست به دست چرخید و معروف شد که برخی از سلبریتی‌های معروف نیز با شکل‌های مختلف از آن استفاده می‌کردند.

میم ایرانی درد دل مختار با کیان: این میم نیز به دلیل پخش بیش از سریال مختارنامه از شبکه های تلویزیونی به وجود آمد. در ابتدا موضوع خود میم، میزان پخش این سریال از تلویزیون بود و در ادامه با موضوعات مختلفی در اینستاگرام دست به دست چرخید.

میم چرا کشتیش؟: تصویر این میم بیشتر به کارتون‌های شاهنامه ای شباهت دارد و در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مخاطبان از آن استفاده کرده‌اند.

میم ایرانی نجم الدین شریف: این میم نیز یکی از میم‌های پر استفاده در اینستاگرام و یوتیوب است که از چهره نجم الدین شریعتی که مدتی مجری سمت خدا در تلویزیون بود الهام گرفته شد. معمولا میم هایی که از تصویر این مجری می‌سازند، به دلیل بیبی فیس بودن صورت او و آرام بودن شخصیتش شکل می‌گیرد.

میم ‌های ایرانی شهاب حسینی: میم در دنیای بازیگری، به بازیگر سابق و حرفه‌ای سینما یعنی شهاب حسینی هم رسید و در موضوعات گوناگون از عکس این بازیگر در فیلم‌هایش استفاده شده است.

میم ایرانی رئیس‌جمهور سابق حسن روحانی: میم دیگری نیز بر پایه طنز وجود دارد که بر اساس چهره رئیس جمهور سابق کشور یعنی حسن روحانی ساخته شده است.

میم رضا عطاران تموم شد؟ خیلی تاثیرگذار بود: این میم از یک نقش رضا عطاران بازیگر خوب طنز کشورمان به وجود آمد که در آن آبمیوه می‌نوشد و در انتها با جمله تموم شد خیلی تاثیرگذار بود تمام می‌شود.

میم نرو سمیه:  این میم نیز از یک سریال ایرانی به نام ابد و یک روز که نقش اول آن را نوید محمدزاده بازی می‌کرد گرفته شد.

میم بده بزنیم بریم:  این میم از برنامه محبوب ایرج طهماسب که مجری کلاه قرمزی بود به وجود آمد. در این برنامه که مهمانی نام دارد، یک شخصیت به نام پشه برای نیش زدن افزاد دور و برش همیشه این عبارت را تکرار می‌کند.

  حرف آخر کروماکی لند در این مطلب سعی داشت تا شما عزیزان را با انواع میم های ایرانی و موارد استفاده از آنان آشنا سازد. شما می‌توانید از میم ها با توجه به نوع بیزینس و کسب و کارتان بهره بگیرید و تعامل بهتری با مخاطبانتان برقرار سازید. اگر از میم های محتوایی استفاده نکنید، تعامل و محبوبیت شما رفته رفته افت خواهد کرد و باید شاهد ریزش فالوور و سرد شدن پیجتان باشید. در این زمینه می‌توانید با جست و جوهای مختلف در نت، میم‌های جالبی پیدا کنید و یا در صورت نیاز خودتان یکی از آنها را بسازید. برای این منظور وب سایت‌ها و اپ‌های فراوانی وجود دارند که کمک کننده شما در این راه خواهند بود. در انتها از یاد نبرید که استفاده از میم های ایرانی نیز حد و حدودی دارد و اگر به شکل ناشیانه و زیاد از آنها استفاده کنید، کاملا نتیجه عکس خواهید گرفت پس زیاده روی نکنید. از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید کمال تشکر را داریم.