نحوه استفاده از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی

این پست و با دوستانتون به اشتراک بزارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

ساخت تیزر تبلیغاتی با کروماکی

فناوری صفحه نمایش سبز یا کروماکی از اوایل دهه 1900 اراﺋه شده است. اما آیا می دانستید که فناوری صفحه نمایش سبز منحصر به یک استودیو فیلم برداری خاص نیست؟ شما هم می توانید از همین امروز به استفاده از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی خود بپردازید.

این فناوری یک افکت پس از تولید فیلم است که به ویراستاران ویدیو اجازه می دهد تا پس‌زمینه ها را جایگزین کرده و فیلم یا تصاویری را در پس‌زمینه‌ی صحنه‌های ضبط شده قرار دهند.

بسیاری از شرکت‌ها از فناوری صفحه نمایش سبز و فون کروماکی برای تولید فیلم های آموزشی، به روزرسانی‌های شرکت و موارد دیگر استفاده می کنند. این فناوری زمانیکه قصد دارید تا بصورت مقرون به صرفه و سریع  ویدﺋوی بازاریابی حرفه ای تولید کنید، به ابزاری مفید و با ارزش تبدیل می‌شود.

نحوه استفاده از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی

اولین چیزی که باید بدانید این است که امروزه تولید ویدیو با فناوری کروماکی یا همان پس‌زمینه‌ی سبز بسیار جالب است و بسیاری از افراد از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده می کنند.

برای شروع کار، چند نکته اصلی وجود دارد که باید در هنگام تهیه هر ویدیو به یاد داشته باشید:

  1. اولین دفعه همیشه طولانی ترین و زمان‌برترین است. هر وقت کاری جدیدی را انجام می‌دهید، به زمان بیشتری نیاز دارد. صبور باشید و به اجرای آن ادامه دهید. هر وقت با صبر و حوصله تمرین کردید، سریعتر خواهید شد.
  2. برنامه ریزی کنید و آن را انجام دهید. سعی کنید به مرور زمان مهارت های خود را افزایش دهد و از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی بیشتر استفاده کنید.
  3. آخرین و کم اهمیت‌ترین نکته: از آن لذت ببرید! فیلم‌های کروماکی می توانند انفجاری از خلاقیت در تولید باشند. خودتان را خیلی جدی نگیرید (حتی اگر این یک فیلم جدی باشد) مطمئناً تولید شما ارزش مقایسه با بقیه تولیدات را دارد.

از فناوری کروماکی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

یکی از استفاده های بسیار متداول از تکنیک کروماکی در تولید محتوا ویدیو است.

موارد استفاده عملی بسیاری برای فناوری کروماکی وجود دارد و همه اینها به آنچه که می خواهید با تولید فیلم خود به دست آورید، بستگی دارد.
در مجموعه های بزرگ هالیوود پرده‌های سبزی به اندازه یک بلوک شهری خواهید دید! بعید به نظر می رسد که شما بودجه‌ی خرید صفحه‌ی سبزی به این اندازه را داشته باشید، اما اگر شرکت شما آماده سرمایه گذاری در بازاریابی ویدیویی باشد، شما ابزارهایی برای تولید فیلم‌های شگفت انگیز بازاریابی را خواهید داشت! همین امروز از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنید!حتی شما می توانید به راحتی در محل کارتان یک استودیو کروماکی ایجاد کنید.

حتی شما می توانید کار ضبط و ادیت کروماکی در موبایل انجام دهید.

استفاده از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی

موارد استفاده متداول برای کروماکی شامل موارد زیر می شود:

بازاریابی ویدﺋویی

فیلمبرداری سریع بازاریابی ویدﺋویی می‌تواند برای سازمان شما آسان باشد. به خاطر داشته باشید که لازم نیست حتما صفحه پس‌زمینه سبز باشد! می توانید صفحه های سبز و آبی ساده و ارزان را از اینجا به صورت آنلاین خریداری کنید.

این دو رنگ معمولاً بهترین رنگها برای استفاده هستند.

بازاریابی ویدﺋو در YouTube

برخی از محبوب ترین ولاگرهای سایت یوتیوب از فناوری کروماکی استفاده می‌کنند تا زمینه های جالبی را به فیلم های خود اضافه کنند. با تعویض پس زمینه می توانید الگوی عمیق و بصری جالبی به کار اضافه کنید تا بیننده‌ی کانال خود را حفظ کنید.
با توجه به گسترش شبکه اجتماعی اینستاگرام ، شما به راحتی می توانید با تولید محتوا در اینستاگرام به ویدیو های خود جذابیت فراوانی ببخشید.

استفاده از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی یوتیوب

ویدیوهای با صفحه نمایش تقسیم شده یا چند قسمتی (‌Split Screen Videos)

با استفاده از فن آوری صفحه نمایش سبز می توانید فیلم های سرگرم کننده‌‌ای با چند صفحه نمایش جدا از هم ایجاد کنید تا به تولید ویدیوی خود تم کمدی بدهید. فقط مطمئن شوید که قبل از فشار دادن رکورد، فیلمنامه خود را نوشته‌اید.

جایگزینی پس‌زمینه ها

از صفحه سبز می توان برای جایگزینی پس‌‌زمینه در دستگاه ها، صفحه نمایش کامپیوتری و موارد دیگر استفاده کرد. اگر در حال ایجاد یک ویدﺋوی بازاریابی برای برنامه‌ی کاربردی جدید یا یک قطعه نرم افزاری می‌باشید، یا  اینکه ویدیویی برای به اشتراک گذاشتن نتایج کمپینی با همکاران خود می‌سازید، استفاده از این افکت دیداری، بسیار عالی است.

استفاد از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی سخت نیست

لازم نیست که حتما کارگردان یک فیلم تخیلی باشید تا از فناوری پرده سبز یا کروماکی استفاده کنید. در واقع این فناوری می تواند بسیار مقرون به صرفه و آسان باشد. ماهانه بیش از 33000 نفر به جستجوی برای کمک در مورد صفحه نمایش سبز می پردازند و بیشتر مردم فکر می‌کنند برای تحقق این جلوه بصری نرم افزار پیچیده ای نیاز است. اما برای شروع فقط به چند مورد ساده نیاز دارید.
شما می توانید به راحتی کروماکی در افترافکت و یا حتی کروماکی در پریمیر حذف و ادیت کنید.

استفاد از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی سخت نیست

چرا باید از صفحه سبز استفاده کنیم؟

فیلمبرداری در مقابل یک صفحه سبز به شما امکان می دهد در هر مکانی که می‌خواهید ظاهر شوید! حتی می‌توانید این توهم را ایجاد کنید که صحنه‌ی فیلمبرداری شده‌ی  شما در چندین مکان اتفاق می افتد، بدون اینکه هیچگاه آسایش خانه یا محل کار خود را ترک کنید. صفحه‌های سبز به راحتی قابل حمل هستند، بنابراین می‌توانید صحنه های فیلم خود را در مکان‌های مختلف فیلم برداری کنید.

صفحه سبز برای ارائه استحکام بصری عالی است. همه افراد استودیوی فیلم در اختیار ندارند، اما با داشتن صفحه نمایش سبز یا کروماکی می توانید “استودیو” خود را در هر جایی داشته باشند. این فنآوری همچنین کمک می کند تا فاکتورهایی را کنترل کنید که در صورت فیلم‌برداری در صحنه – مواردی مانند نور، آب و هوا و صدا – غیرقابل پیش بینی هستند.  مثلاً فرض کنید که شما قصد دارید تا در دفتر کار خود فیلم برداری کنید و از آن به عنوان پس‌زمینه‌ی کار خود استفاده کنید. اما، پس از تلاش برای فیلمبرداری، متوجه می شوید که سر و صدای زیاد در پس زمینه یا ترافیک زیاد، روی کیفیت فیلم شما تأثیر می گذارد. بنابراین صرفا با گرفتن عکسی از محیط دفتر خود، می توانید بعداً به صورت دیجیتالی آن را به عنوان پس‌زمینه‌ی ویدﺋوی خود درج کنید. ویدﺋوی نهایی هنوز هم مانند نسخه‌ی واقعی در دفتر شما اتفاق می‌افتد، اما کیفیت کلی صدا بسیار بهتر خواهد بود.

چگونه از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنیم؟

اکنون که اصول اولیه را در اختیار دارید و از موارد گفته شده استفاده می کنید، به راحتی می‌توان فهمید که ایجاد یک تیزر تبلیغاتی با کروماکی زمان زیادی برای شما نخواهد برد. در واقع، احتمالاً نمونه هایی از این فیلم های کوتاه بازاریابی را در فیس بوک خود مشاهده کرده اید.

چگونه از کروماکی در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنیم؟

فیلم هایی از این دست به شما امکان می دهند اطلاعات را به سرعت نمایش دهید. این ویدیوها در حالی که کاربران در حال پیمایش فید خود هستند، می توانند به صورت خاموش پخش شوند، اما آیا متوجه شدید که صفحه های کامپیوتر جایگزین شده اند؟ با ترفندهای ساده ویرایش مانند ویژگی “حذف یک رنگ” یا حذف کروماکی در Camtasia، می توانید این ویدﺋوهایی دقیقاً مانند هم درست کنید. چرا آن را برای خودتان امتحان نکنید؟
همین الان می تواند نرم افزاری مثل Camtasia را باز کرده و به ادیت ویدئوهایی که با کروماکی فیلم برداری شده اند، بپردازید.
همچنین شما می توانید از کروماکی در فتوشاپ و عکاسی نیز استفاده کنید.

محتوا های مرتبط

ویدیو مارکتینگ

تاثیر استفاده از ویدیو در افزایش فروش

امروزه ویدیو نقش پررنگی در روند زندگی ما دارد چرا که در گذشته محتوای ویدیوئی شامل ساخت مستند یا تیزرهای تبلیغاتی بود اما طی زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست