بک گراندهای ویدئویی و تصویری

امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و پیشرفت اینترنت و افزایش سایت های اشتراک ویدئو خارجی و ایرانی مثل یوتیوب و اپارات، تولید محتوای حرفه ای و اصولی بسیار مهم شده است؛ زیرا یکی از معیارهایی که می تواند موجب افزایش مخاطبان و پیشرفت فعالان و تولید کنندگان محتوا در این پلتفرم ها شود، تولید محتوای ویدئویی و تصویری باکیفیت و جذاب است که چشم کاربر را به خود جلب کند.هر آنچه که متن محتوای شما کامل و جامع و به درد بخور باشد ولی با کیفیت خوبی ضبط نشده باشد، نمی تواند مثمر ثمر واقع شود.

یکی از راهکارهایی که می تواند موجب هر چه زیباتر شدن و جذاب شدن محتوای ویدئویی شما شود،‌ استفاده از بکگراند های تصویری و ویدئویی می باشد. شما می توانید پس زمینه سوژه ای که قصد عکاسی یا فیلمبرداری از آن را دارید را حذف کنید و از بکگراند های آماده برای پس زمینه استفاده کنید. آیا برای شما هم بکگراند های ویدئویی و تصویری کمی گنگ و مبهم به نظر می رسد؟نگران نباشید! ما در ادامه این مقاله قصد داریم که هر آنچه شما نیاز دارید که درباره بک گراند های ویدئویی و تصویری بدانید را صحبت کنیم.پس با ما همراه باشید.

بک گراند ویدئویی و تصویری چیست؟

اگر آشنایی کافی با تجهیزات و وسایل فیلمبرداری و عکاسی نداشته باشید، قطعا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که منظور از بکگراند های ویدئویی و تصویری جیست؟ بکگراند های تصویری در واقع عکس ها، تصاویر خاص، ویدئوهای جذاب کوتاهی هستند که جایگزین پرده سبز می شوند و میتوانند به صورت شگفت انگیزی موجب افزایش کیفیت و شفافیت محتوای ویدئویی شما شوند.

چگونه می توان از بکگراند ویدئویی و تصویری استفاده کرد؟

یکی دیگر از ابهاماتی که ممکن است به ذهن افراد مبتدی و تازه کار که به تازگی وارد عرصه فیلمبرداری و تولید محتواهای ویدئویی شده اند پیش می آید، این است که چه طور می توان از این بکگراند ها استفاده کرد؟ و چه مراحلی را باید برای استفاده از این بک گراند ها در ساخت محتوا طی کرد؟

طراحی یا خرید بک گراند ویدئویی و تصویری

در ابتدای کار باید بکگراند های ویدئویی و تصویری را با کیفیت و شفافیت بسیار بالایی طراحی و تولید کرد. البته لازم بدانید این مورد مخصوص گرافیست و تدوینگرهای حرفه ای و کارکشته ای هست که در این زمینه تخصص کافی و لازم را دارند و در غیر این صورت باید از وبسایت ها دانلود بک گراند ویدئویی و تصویری استفاده کنند و این بک گراند را خریداری کنید. پس اگر تازه کار هستید و با گرافیک و تدوین آشنا نیستید، بهترین راهکار برای شما خرید پکیج بک گراند های ویدئویی یا تصویری آماده است.

نصب پرده سبز

در قدم بعدی باید پرده سبز را در پشت سوژه مورد نظر که قصد عکاسی یا فیلمبرداری از آن را داریم، قرار دهید و آن را طوری نصب و پیاده سازی کنید که هیچ گونه سایه ای بر روی آن به وجود نیاید؛ همچنین باید مراقب باشید که از تابیده شدن نور اضافی در زوایای بد و غیر استاندارد نیز کاملا خودداری شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است که در مراحل بعدی حذف پرده سبز و جایگزین کردن آن با بکگراندهای ویدئویی یا تصویری به مشکل بر بخورید و بکگراند محتوای شما بسیار مصنوعی و غیر اصولی به نظر برسد. در ضمن پیشنهاد می کنیم که سوژه مورد نظر (هر چیز یا فردی که قصد عکاسی یا فیلمبرداری از آن را دارید) حداقل 1/5 متر از پرده سبز فاصله داشته باشد؛ چرا که این کار باعث می شود که هیچ سایه‌ای بر روی پرده سبز نیافتد و به راحتی در‌ آینده بتوانید با استفاده از نرم افزارهای تدوین، بکگراند های ویدئویی و تصویری را جایگزین پرده سبز کنید.

حذف پرده سبز با استفاده از نرم افزاز های تدوین ویدئو

در مرحله سوم فقط کافی است که با استفاده از نرم افزارهای تدوین و طراحی گرافیک مانند فتوشاپ، ایلاستریتور، پریمیر، افترافکت و…. پرده سبزی که پشت سوژه مورد نظر نصب کرده بودید و از سوژه عکاسی یا فیلمبرداری کرده بودید را با استفاده از تکنیک کروماکی حذف کنید و بک گراند های ویدئویی و تصویری جذابی که طراحی کرده یا آن ها را به دلخواه انتخاب و خریداری کرده اید را، جایگزین پرده سبز کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله تخصص ادیت و تدوین فیلم از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چه تخصص تدوینگر در هنگام حذف پس زمینه بیش تر باشد، خروجی کار زیباتر و جذاب تر خواهد بود. اصول نور پردازی و نوردهی به سمت سوژه نیز تاثیر بسزایی در کیفیت و شفافیت کار داد.

استانداردهای بک گراند ویدئویی و تصویری

همان طور که گفته شده استفاده از بک گراندهای آماده ویدئویی و تصویری می تواند به صورت شگفت انگیزی کیفیت و وضوح تصاویر و محتوای ویدئویی را افزایش دهد؛ اما نکته حائز اهمیت این است که کیفیت و شفافیت بکگراند های آماده نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در هنگام خرید بک گراند تصویری یا حتی طراحی و ساخت بکگراند باید اصول و قواعدی را رعایت کرد که به هرچه زیباتر و جذاب تر کردن تصاویر کمک کند.

در واقع هدف از قراردادن بک گراند ویدئویی و تصویری در پس زمینه و جایگزینی آن با پرده سبز، افزایش جذابیت و زیبایی و انتقال هر چه سریعتر پیام هدفمند به مخاطبان هدفمند است. دانستن اصول و استاندارد های اولیه استفاده از بک گراند ویدئویی و تصویری به شما کمک می کند که بتوانید که تصاویر و محتواهای ویدئویی زیباتر و حرفه ای تری را ضبط و تدوین کنید.

کاهش حجم و سایز کلی بک گراند ویدئویی و تصویری

اولین و یکی از مهم ترین معیاری که باید در هنگام انتخاب، طراحی و ساخت و خرید بک گراند های آماده ویدئویی و تصویری به ان توجه فراوانی کرد، مبحث حجم و سایز بک گراند است.

سرعت بالای پخش محتوای ویدئویی برای مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث می شود که کاربران رضایت بیشتری از محتوای تولید شده داشته باشد تجربه بهتری از تماشای محتوای ویدئویی کسب کنند.  یکی از نکاتی که باید در هنگام ساخت و تولید محتوای ویدئویی به آن توجه زیادی کرد، موضوع حجم بک گراند ویدئویی محتوا می باشد؛ زیرا که اگر از بک گراند هایی که دارای حجم و سایز بالای هستند پس زمینه محتوای خود استفاده کنید، به صورت مستقیم باعث شده اید که زمان دانلود و لود محتوای ویدیویی و فیلم توسط مخاطبان هدف شما افزایش پیدا کرده و این موضوع موجب نارضایتی آنها خواهد شد و این امر در طول زمان از محبوبیت شما می کاهد.

در اغلب موارد کاربران پیش از دانلود کامل و یا لود شدن کامل محتوای ویدیویی از مشاهده کردن محتوای شما مصرف خواهد شد و به سراغ دیگر ویدئو های موجود در سطح اینترنت خواهند رفت؛ در نتیجه استفاده از بک گراند ویدیویی و تصویری کم حجم و کم سایز می تواند کمک شایانی به افزایش بازدید ها و نرخ تعامل با کاربران هدف شما با ویدئو ساخته شده کند. یکی دیگر از استانداردهایی که باید در هنگام ساخت و تولید محتوای ویدیویی و تصویری که از بک گراندهای آماده ویدئوی در آن استفاده شده است وجود دارد این است که بهتر از حجم این ویدئوی ساخته شده توسط شما بیشتر از ۵۰۰ کیلوبایت نباشد زیرا اگر سایز و حجم کلی محتوا فراتر از این مقدار رود، میزان لود محتوای ویدیویی نیز به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند که این امر بسیار نامطلوب است.

حذف صدای بک گراند های ویدئویی

یکی دیگر از بزرگترین اشتباهاتی که اغلب افراد تازه کار و مبتدی و تولیدکنندگانی که به تازگی وارد عرضه تولید محتوا و ساخت ویدئو با استفاده از پرده سبز کروماکی شده اند  مرتکب می شوند این است که از بک گراند های ویدئویی استفاده می کنند که دارای صدای ملایم یا اصطلاح ان بی کلام هستند؛ این افراد معتقدند که این تکنیک باعث افزایش جذابیت محتوای ویدیویی آنها خواهد شد، در حالی که این موضوع کاملا غلط و اشتباه است زیرا که استفاده از صدا در محتوای ویدیویی در مرحله اول باعث افزایش حجم و سایز گلیج ویدیو به خواهد شد و عواقب آن را در قسمت بالا ذکر کردیم.

همچنین تعداد بسیار زیادی از کاربران و شما هستند که که تمایل دارند محتوای شما را در محیط کار یا در مهمانی یا حتی در فضای عمومی مانند مترو و ایستگاه های اتوبوس تماشا کنند و ترجیح می دهند که محتوا را تنها با استفاده از زیرنویس مشاهده کنند و به همین خاطر ویدیو را در حالت بی صدا می گذارند و این موضوع باعث می شود که صدایی که شما در بک گراند ویدئویی خود قرارداد نه تنها موجب افزایش تعامل کاربران با شما نشود، بلکه حجم ویدیوی شما را نیز بیش از پیش افزایش می دهد.

دور از واقعیت نباشد

سومین مبحثی که  در هنگام خرید، تولید بک گراندهای های ویدیویی و تصویری باید به آن توجه بسیاری کرد این است که سعی کنید از بک گراند هایی استفاده کنید که دور از واقعیت نباشد؛یعنی آنکه بک گراند های فانتزی یا کلاسیک در اکثر مواقع نمی تواند جذابیت کافی را برای مخاطبان به ارمغان بیاورد و همین موضوع باعث می شود که کاربران از از محتوای ویدیویی شما لذت کافی را نبرده و ارتباط چند مناسبی با شما و محتوای شما نگیرند. در نتیجه سعی کنید که از بک گراندهایی استفاده کنید که دارای جذابیت لازم باشد و طبیعی به نظر برسد زیرا هرچه بک گراند ویدئویی یا تصویری شما طبیعی تر باشد، محتوای شما نیز بیشتر مورد پسند مخاطبان شما واقع می شود.

از بک گراند های ویدیوی استفاده کنیم یا تصویری؟

یکی از رایج ترین دغدغه هایی که اکثر افراد مبتدی که به تازگی وارد  عرصه تولید محتوا یا تدوین محتوای ویدئویی شده اند این است که چه موقع از بک گراند های ویدئویی و چه موقع از بک گراند های تصویری در پس زمینه سوژه مورد نظر استفاده کنیم که جذابیت زیادتری داشته باشد بتواند نظر کاربران را بیشتر و بهتر جذب کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که این موضوع کاملاً بستگی به میزان خلاقیت و شرایط حاکم بر محتوای ویدیویی و دسته بندی ویدیو شما دارد. به عنوان مثال ممکن است شما مدرس بازارهای مالی در زمینه های اجتماعی مانند اینستاگرام و… و باشید نیاز داشته باشید که برای انتقال هرچه بهتر مفاهیم و درک سریع تر و جامع در پیام خود از بک گراند های ویدئویی استفاده کنید تا مخاطبان هدفمند شما بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن و پیام شما را درک کنند.

از طرف دیگر ممکن است مدرس زبان انگلیسی در فضای اینترنت باشید و تنها نیاز دارید که از چند عکس که شامل کلمات و لغات انگلیسی به همراه ترجمه آن ها است را به مخاطبان خود نشان دهید؛ همانطور که حدس زدید در این مورد شما هیچ گونه نیازی به استفاده از بک گراند های ویدئویی و افزایش حجم محتوای ویدیویی خود ندارد زیرا به راحتی می تواند با استفاده از بک گراند های تصویری مطلب را ادا کنید و قرار دادن بک گراند های ویدئویی می‌تواند بزرگترین اشتباه برای شما باشد زیرا نه تنها موجب افزایش حجم محتوای ویدیویی شما خواهد شد، کاربران هدفمند شما نیز به راحتی نمی‌توانند درس را متوجه شوند.

در ضمن همان طور که گفته شد خلاقیت تدوینگر و گرافیست آیا تولید کننده محتوا نیز می تواند در به کار بردن بک گراند های ویدئویی و یا تصویری در محتواها بسیار تاثیر گذار باشد. زیرا ممکن است فردی که سال ها در زمینه تدوین و ادیت فیلم فعالیت کرده است بتواند زمان و مکان درست از بکگراند های ویدئویی استفاده کنند که این موضوع قطعا افزایش محبوبیت و نرخ تعامل مخاطبان با محتوای ساخته شده کمک شایانی می‌کند.

تکنیک کروماکی با استفاده از پرده سبز(حذف بک گراند)

همان طور که می دانید امروزه بر روی اکثر فیلم ها و ویدئوهایی که ساخته و پخش می شود، ادیت ها و تدوین های سبک یا سنگین انجام می گیرد و این موضوع باعث افزایش جذابیت و زیبایی بصری فیلم ها و محتوای ویدئویی خواهد شد. یکی از تکنیک هایی که معمولا در همه فیلم های ایرانی و خارجی (از فیلم های سینمایی ایرانی گرفته تا فیلم بزرگ هالیوودی خارجی) مورد استفاده قرار می گیرد، تکنیک حذف پرده سبز یا تکنیک کروماکی است. تدوینگران و ادیتورها با استفاده از این تکنیک می توانند فضای فیلم را از واقعیت دور کنند یا این که از تصاویر و المان هایی استفاده کنند که در واقعیت در لوکیشن فیلم برداری وجود خارجی ندارد و با استفاده از کامپیوترها و نرم افزار های ادیت فیلم و تصویر توسط خودشان ساخته شده است.

بیایید مثالی در این باره بزنیم. احتمالا شما در فیلم هایی تخیلی هالیوودی مشاهده کرده اید که بعضی از حیوانات یا مکان ها و کاراکترهایی در فیلم حضور دارند و مانند آدم های معمولا صحبت می کنند و حرکات منحصر به فردی از خود نشان می دهند یا این که در فیلم سینمایی دیگری فکر می کنید که شهر بزرگ لندن را تانک و مسلسل تخریب می کنند و ساختمان های شهر را به نابود می کنند و شهر را به ویرانه تبدیل می کنند و یا در فیلم سینمایی اسپایدرمن (مرد عنکبوتی) کاراکتر اصلی فیلم خودش را از ساختمان ها و برج های بلند شهر آویزان می کند و از این ساختمان به ساختمان دیگری می‌رود! آیا این موضوع طبیعی است و واقعا بازیگران یا حتی بدلکاران این کار را می توانند انجام دهند؟ مطمئنا جواب شما نیز خیر است. اینها همه با استفاده از پرده سبز و تکنیک کروماکی انجام می پذیرد.

در بخشی از فیلم یا هر محتوای ویدئویی که نیاز است از پرده سبز کمک گرفته شود فقط کافی است که پرده سبز را در قسمتی که قرار است در مرحله تدوین حذف و با بک گراند های دیگری جایگزین شود، قرار دهید و نور مناسبی را به سمت پرده سبز بتابانید و فاصله بین سوژه یا بازیگر و پرده سبز را نیز تنظیم کنید. همین! بقیه کار به مهارت تدوین ادیتور و استفاده هوشمندانه او از نرم افزارهای ادیت ویدئو و فیلم و حذف پس زمینه بستگی دارد 🙂

نرم افزارهای مفید برای حذف پس زمینه ویدئو (مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ)

امروزه نرم افزارهای فوق العاده جذاب و کاربردی در بازار اپلیکیشن های موبایل (اندروید و آی او اس-IOS) و ویندوزی و اپلی وجود دارند که کار تدوین را بسیار ساده کرده اند؛ اگر تدوینگر مبتدی هستید و به تازگی کار ادیت را شروع کرده اید یا این که تولید کننده محتوایی هستید که تمایل دارید با استفاده پرده سبز شما می توانید با یادگیری سریع هر کدام از این نرم افزارها به سادگی بک گراند های ویدئویی و تصویری اماده را جایگزین پرده سبز پشت خود کنید و محتوا ویدئویی خودتان را جذاب تر و زیباتر کنید؛ این امر باعث افزایش نرخ تعامل کاربران با شما و ایجاد تنوع در ویدئوهایتان خواهد شد.

از همین رو قصد داریم 3 نرم افزار کاربردی و مفید که می توانند در این کار به شما کمک کنند را معرفی کنیم. البته نحوه کارکردن با هر کدام از این نرم افزارهای به تنهایی دارای مبحث جداگانه و مفصلی هستند که در این مطلب جای نمی گیرد ولی ما در ادامه سعی می کنیم که تمامی محدودیت ها و مزیت های هر کدام از نرم افزارها را بیان کنیم تا با آگاهی و دانش کافی مناسب ترین نرم افزار را برای خود انتخاب کنید.

نرم افزار ادوبی پریمیر

معروف ترین و پرکاربرد ترین نرم افزاری که اکثر افراد حرفه ای و مبتدی برای تدوین و ادیت ویدیو و همچنین حذف بکگراند ها از آن استفاده می کنند، نرم افزار پرکاربرد و قدرتمند ادوبی پریمیر است. این ابزار نه تنها برای حذف پس زمینه ویدیو استفاده می شود بلکه برای ادیت ها و تبیین های سنگین فیلم های سینمایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارتی دیگر  نرم افزار پریمیر یک نرم افزار قدرتمند برای ویرایش داکیومنت های ویدئویی تبلیغاتی ، تلویزیونی و ویدیوهای آنلاین لاین که دارای دو نسخه ویندوز و Ios می باشد.نرم افزار پریمیر پرو نیز نسخه پیشرفته طرح پریمیر از که دارای افکت ها و آپشن های پیشرفته ترین می باشد که به تدوین هر چه زیباتر و خلاقانه تر ویدئو نیز کمک شایانی می کند.اولین نسخه نرم افزار پریمیر در سال ۲۰۰۳ منتشر شد و تاکنون نیز آپدیت های از این نرم افزار می آید.

در واقع اگر از دارید کار تدوین را به صورت حرفه ای انجام دهید بهترین گزینه برای شما یادگیری نرم افزار قدرتمند پریمیر می باشد  اما اگر اگر می خواهید فقط پس زمینه ویدئو های خود را حذف و بکگراند های ویدیویی و تصویری آماده را که قبلا خریداری کرده جایگزین دانلود کنید، شاید این نرم افزار گزینه مناسبی برای شما نباشد زیرا به دلیل حجم نسبتاً زیاد آن سیستم شما را کند کرده و و همچنین شما ما در هنگام استفاده از از این ابزار ممکن است کاملاً گیج شوید؛ زیرا این نرم افزار دارای ویچر ها و امکانات بسیار زیادی است اما ممکن است برای افراد مبتدی کمی سنگین و سخت به نظر برسد.

نرم افزار Wondershare Filmora9

نرم افزار  Wondershare Filmora9 نیز جزء پرکاربردترین نرم افزار هایی است که برای ویرایش ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد و میتواند به دیگران کمک کند که با استفاده از چند کلیک ساده، پس زمینه ویدئو حذف کرد. این نرم افزار علاوه بر اینکه دارای جلوه ها و افکت ها و تمپلیت های مختلف و جذابی دارد، این امکان را به شما می دهد که ویدیو های تان را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و سایت های اشتراک ویدئو مانند یوتیوب و Vimeo نیز منتشر کنید. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید پس از آپلود کردن تصاویر و بکگراند های ویدئویی و دستگیری خود که قصد جایگزینی آن را با پرده سبز را دارید، به راحتی پس زمینه ویدئو را کرده و این امر را انجام دهید.

برای این کار کافیست ویدیوی خود را به تایم لاین اضافه کنید در مرحله بعد  کلیک راست کرده و صفحه سبز رنگ را  انتخاب کنید و سپس پس با انتخاب گزینهchroma key  پس زمینه ویدئو را به رنگ مشکی یا هر رنگ دلخواه دیگر تغییر دهید. در پایان نیز بک گراند ویدیویی و تصویری آماده خود را بر روی تایم لاین انداخت سپس مشاهده خواهید کرد که پس زمینه ویدیوی شما تغییر می کند. به همین سادگی!

امکانات و مزیت‌های نرم افزار Wondershare Filmora9 عبارتند از:

 • دارای امکان ویرایش ویدئو با بهترین کیفیت ( کیفیت 4k)
 • دارای تنظیمات فوق العاده پیشرفته chroma key
 • امکان فرمت بندی کردن فایل های صوتی و انعطاف پذیر بودن آن ها
 • دارای جلوه های ویدیویی و تصویری متنوع
 • سرعت خروجی گرفتن بسیار بالا ( رندر سریع )
 • دارای امکان تصویر برداری از اسکرین و تشخیص صفحه نمایش به صورت کاملا هوشمندانه
 • سازگار با سیستم عامل های ویندوز ۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی همچنین سیستم عامل مک (IOS)

نرم افزار Camtasia Studio

احتمالاً اسم این نرم افزار نیز بیش تر از دیگر نرم افزارهای تدوین شنیده اید. اکثر مدرسان و معلمان و اساتید دانشگاه که هر روزه در حال تدریس هستند، از نرم افزار کمتازیا استفاده بیش تری کنند. اگر شما هم به دنبال نرم افزاری هستید که بتوانید از آن برای ویرایش محتوای ویدیویی و فیلم های کوتاه خود استفاده کنید، نرم افزار کمتازیا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.  همچنین اگر  قصد دارید از صفحه نمایش و یا اسکرین لپ تاپ یا کامپیوتر خود تصویر برداری کنید و از آن برای ارائه خود در دانشگاه یا مدرسه بهره ببرید نرم افزار کمتازیا می‌تواند به شما در این کار کمک شایانی کند.

همچنین شما می توانید پس از ضبط فیلمبرداری از صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ خودتا حدود زیادی آن را ادیت یا تدوین کنید المان ها و تصاویری که مد نظر دارید برنامه افکت های جذاب و هیجان انگیزی را به ویدیویی خود اضافه کنید. در واقع شما با نصب نرم افزار کامتازیا علاوه بر این که می‌توانید از اسکرین لپ تاپ خود فیلم برداری کنید، قادر خواهید بود که آنرا را ویرایش و تدوین نیز کنید و این موضوع به شما کمک می کند که از نصب نرم افزارهای تدوین سنگین و پر حجم بر روی سیستم خود جلوگیری کنید.

نرم افزار کمتازیا به تنهایی می تواند نقش یک نرم افزار تدوین نسبتا حرفه ای را برای شما ایفا کند و اگر با گرافیک و تدریس آشنایی زیادی ندارید، نگران نباشید! زیرا نرم افزار کمتازیا در درون خود دارای افکت های صدا تصویر و همچنین المان های گرافیکی آماده شده و از پیش طراحی شده و جذابی است که می تواند به شما در ساخت و تدوین ویدیو بسیار کمک کند. همچنین این آثار دارای ترنزاکشن های آماده می باشد که شما را از نصب نرم افزار سنگین پریمیر مستقل می کند. از طرفی دیگر این نرم افزار می تواند به شما کمک کند که بک گراند محتوای ویدیویی خود را با چند کلیک ساده از بین ببرید یا آن را با دیگر بحران های آماده موجود  در سطح وب و اینترنت جایگزین کنید.

امکانات و مزیت های برنامه کمتازیا عبارتند از:

 • امکان فیلم برداری و تصویر برداری با کیفیت عالی صفحه نمایش کامپیوتر یا لپ تاپ
 • امکان ویرایش جایگزینی پس زمینه ویدئوها با بک گراند های ویدیویی یا تصویری
 • دارای قابلیت خلاقانه کردن ویدیو
 • امکان ارسال شبکه های اجتماعی بدون ذخیره کردن در سیستم
 • سازگار با ویندوز ۱۰ یا بالاتر ( ۶۴ بیتی )

معرفی یک نرم افزار برای حذف بکگراند ویدئو (مخصوص اندروید و IOS)

تاکنون چند نرم افزار مفید و کاربردی که می تواند به شما در ساخت و تدوین و ادیت و همچنین حذف پس زمینه محتوای شما و جایگزینی آن با بک گراندهای آماده ویدیویی و تصویری کمک شایانی کند، معرفی کرده ایم. شما میتوانید به راحتی این نرم افزار ها را در کمترین زمان ممکن بر روی سیستم خانگی، کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود نصب کنید و با صرف زمان بسیار اندک با این نرم افزار ها آشنا شوید. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می توان با استفاده از این نرم افزار اندروید یا ios هم پس زمینه ویدیوها را تغییر داد و با بک گراند ویدیویی و تصویری جایگزین کرد؟ بله این موضوع کاملا امکان پذیر است و ما نیز در ادامه قصد داریم که دو نرم افزار پرکاربرد که می توانید آن را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید و بدون نیاز به سیستم عامل‌های ویندوز یا اپل و کامپیوتر یا لپ تاپ، کار تدوین  و حذف پس زمینه را تا حد زیادی انجام دهید.

 نرم افزار کاین مستر (Kine Master)

 نرم افزار  کاین مستر نیز ۱ ابزار فوق العاده قدرتمند و عالی و پرکاربرد برای تولیدکنندگان محتوا و تدوینگر هایی است که  تمایل دارند از تلفن همراه یا گوشی موبایل خود برای ادیت ویدیو و تدوین محتوای ویدیویی خود استفاده کنند؛ از طرفی با توجه به گسترش اینترنت و توسعه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام تعداد بسیار زیادی از افراد نیاز به ساخت و تولید محتوای با کیفیت و حرفه ای و تدوین شده دارند؛ این در حالی است که یادگیری نرم افزارهای تدوین ویدئو حرفه ای، شاید کمی سخت و زمانبر به نظر برسد از همین رو نرم‌افزارهای ادیت ویدیو در موبایل  می تواند راه حل این مشکل باشد. این افراد می‌توانند حتی پس زمینه ویدیوهای خود را با استفاده از پرده سبز فیلم برداری شده است حذف کرده آن را با بک گراند ویدئویی و تصویری آماده جایگزین کند و به ویدئویی خود رنگ و لعاب دهند.

حذف پس زمینه تغییر آن با استفاده از نرم افزار کاین مستر به سادگی انجام می شود. برای این کار تنها کافیست ویدیو مدنظر خود را با استفاده از یک پرده سبز که در پشت سر خود قرار داده اید، ضبط کنید و سپس برنامه کاین مستر را نصب و آن را باز کنید و در قسمت فایل های رسانه ای ویدیوی خود را انتخاب و به برنامه اضافه کنید در این مرحله روی لایه کلیک کرده و گزینه chroma key  را فعال میکند. در مرحله آخر کافیست  از نوار لغزشی برای مطابقت دادن پس زمینه ویدئو جدید با بک گراند سبزرنگ استفاده کنید و با استفاده از این نرم افزار، بک گراند ویدئویی و تصویری را طبیعی تر و واقعی تر کنید.

امکانات نرم افزار کاین مستر (Kine Master) عبارتند از:

 • دارای قابلیت ادیت و ویرایش چند ویدئو یا فیلم به صورت همزمان
 • دارای حالت های تلفیقی و ترکیبی
 • امکان استفاده از Chroma Key برای حذف یا جایگزینی پس زمینه ویدیو با بک گراند های تصویری و ویدئویی آماده
 • سازگار با  اندروید ۴.۰ و بالاتر – iOS 11.4 یا بالاتر

کلام پایانی

امیدواریم توانسته باشید به صورت کامل با مفهوم و ماهیت بک گراندهای ویدئویی و تصویری آشنا شوید. همان طور که مشخص است طراحی و ساخت بک گراند های ویدئویی و تصویری جذاب و زیبا کاری بسیار زمان بر و پیچیده است و شما نیاز دارید که به نرم افزار های گرافیکی و تدوین ویدئو و تصویر نیز مسلط باشید و به هنر نیز علاقه داشته باشید، از طرفی اغلب این بک گراند های آماده به صورت رایگان در دسترس عموم قرار ندارند و باید برای این داشتن این بکگراند ها، هزینه های هنگفتی را پرداخت کنید که این ما سعی کرده ایم که با پکیج کاملی از این بک گراند های ویدئویی و تصویری طراحی و جمع اوری کنیم و آن را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که بتوانید محتوای ویدئویی جذاب و شگفت انگیزی را با این بک گراندها بسازید.

چند نمونه از بک گراند های تصویری موجود در پکیج کامل بک گراند های ویدئویی و تصویری🔰

بک گراند تصویری موجود در پکیج کامل کروماکی لند

👇🔰👇🔰👇🔰👇🔰👇🔰👇

بک گراند تصویری موجود در پکیج کامل کروماکی لند

👇🔰👇🔰👇🔰👇🔰👇

بک گراند تصویری موجود در پکیج کامل کروماکی لند

موفق و پیروز باشید 🙂

سوالات متداول

فهرست