سه پایه موبایل

چه قدر درباره سه پایه های موبایل می دانید؟مطمئنا برای شما هم پیش آمده است که قصد تولید محتوا یا فیلمبرداری و عکاسی از خودتان یا هر سوژه دیگری داشته اید ولی به دلیل نداشتن یک وسیله نگهدارنده موبایل نتوانستید با کیفیت بالا این کار را انجام دهید. ممکن است که بخواهید محصولات یا خدماتتان را در حالی که در حال معرفی آن هستید، فیلمبرداری کنید ولی دستتان در زمان فیلمبرداری می لرزد و نمی توانید به درستی تصویربرداری کنید، اینجاست که سه پایه های موبایل می تواند بهترین راهکار برای برطرف کردن این مشکل بزرگ باشد.

سه پایه های موبایل یک نمونه بسیار کوچک و خلاصه شده سه پایه دوربین های سنگین عکاسی هستند اما این موضوع به معنای بی فایده بودن و استفاده کم آن توسط مردم نیست؛ اتفاقا به دلیل این که اکثر تولید کنندگان محتوا از دوربین های گوشی همراه برای تولید محتوا یا فیلمبرداری و عکاسی از محصولشان استفاده می کنند، سه پایه های موبایل طرفداران زیادی دارند. از همین رو ما در این صفحه از سایت کروماکی لند قصد داریم درمورد سه پایه موبایل و انواع و اقسام و کاربردهای آنها صحبت کنیم تا شما بهتر بتوانید بهترین مدل و برند سه پایه موبایل را تشخیص و در خریدتان اشتباه نکنید. پس با ما همراه باشید.

منظور از سه پایه موبایل چیست؟

اگر به تازگی وارد عرصه تولید محتوا، عکاسی و فیلمبرداری و… شده باشید، احتمالا اولین سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که منظور از سه پایه موبایل چیست و شکل این سه پایه ها به چه صورت است و آیا با دیگر پایه های نگه دارنده هایی که دوربین های حرفه ای و سنگین عکاسی و فیلمبردای بر روی ان ها قرار می گیرد، تفاوت دارد یا خیر؟ به عبارتی دیگر اگر با فضای فیلم برداری و عکاسی و دنیای تصویربرداری دیجیتال آشنایی نداشته باشید احتمالاً اولین سوالی که پس از مواجه شدن با این صفحه از سایت برای شما پیش می آید این است که منظور از سه پایه موبایل چیست به چه ابزارهایی می توان این اسم و لقب داد؟

تریپال پایه نگهدارنده موبایل یکی از ابزار آلات مهم و پرکاربرد جانبی برای گوشی های موبایل محسوب می شود که می تواند مانند پایه‌های بلند نگهدارنده موبایل از افتادن تلفن‌های همراه جلوگیری کرده موجب ثابت ماندن گوشی های همراه شرایط مختلف شود. سه پایه موبایل در مقایسه با دیگر مدل های سه پایه ای که برای نگه داشتن دوربین های عکاسی و فیلمبرداری سنگین و گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد، دارای سایز و ابعاد کوچکتری می باشد ولی به راحتی می‌توان ارتفاع این مدل سه پایه های گوشی را تنظیم کرد.

منظور از سه پایه موبایل چیست؟

وظیفه اصلی سه پایه های موبایل

کار اصلی سه پایه های تلفن همراه مانند دیگر پایه های دوربین های عکاسی و فیلمبرداری ثابت نگه داشتن دوربین های موبایل است. در واقع سه پایه های موبایل به شما این امکان را به شما می دهند که دیگر نگران افتادن و لغزش عذاب دهنده دوربین عکاسی(تلفن همراه) نباشید. به عبارتی دیگر سه پایه های موبایل دارای کاربردهای مختلفی هستند ولی رایج ترین کاربرد سه پایه‌های موبایل، عکاسی و فیلمبرداری است. شما با داشتن سه پایه موبایل می توانید به یک عکاس یا فیلمبردار حرفه ای و متخصص شوید.

همچنین سه پایه های موبایل هر گونه لغزش و تکانی را در هنگام فیلمبرداری را حذف می کند و به شما کمک می کند اگر گیمبال (وسیله حرفه ای برای از بین بردن لرزش های دوربین است که اکثر فیلمبرداران حرفه ای دوربین را روی آن نصب می کنند و با کمک آن فیلم هایی را ظبط می کنند که هیچ لرزشی ندارد.)ندارید، می توانید با استفاده از سه پایه های موبایل تا حد قابل توجهی لرزش های موجود در فیلم را حذف کنید و یا آن ها در فیلم کمرنگ‌تر کنید.

وظیفه اصلی سه پایه های موبایل

آیا حرفه ای ها هم از سه پایه موبایل استفاده می کنند؟

این موضوع کاملا به نوع پروژه فیلمبرداری یا عکاسی و خود شخص فیلمبردار دارد. بیایید کمی باهم واضح و رک صحبت کنیم. اگر فیلبرداری در کارش حرفه ای و شماره یک بازار خود باشد، قطعا از تجهیزات و وسایل فیلمبرداری درجه یکی هم استفاده می کند و پروژه هایی که به سمت وی می آید نیز طبیعتا بسیار بزرگ و گران قیمت و حرفه است و نیاز به استفاده از وسایل حرفه ای هست؛ پس کمتر پیش می آید که فیلبرداری در پروژه های بزرگ که نیاز به جلوه های بصری زیاد و تغییر لوکیشن دارد، از سه پایه های موبایل و دیگر تجهیزات فیلمبرداری استفاده کند.

اما به صورت کلی اگر فیلمبرداری نیاز باشد که مسئولیت پروژه های متوسط و یا کوچکتر را قبول کند، قطعا از سه پایه های موبایل استفاده می کند؛ زیرا می داند که می تواند کیفیت فیلم های ظبط شده خود را به صورت چشمگیری افزایش دهد. اما اگر شما در خرید یا عدم خرید سه پایه موبایل سردرگم شده اید کافی است که یک سوال کوچک از خودتان بپرسید و آن این است که “آیا پروژه من خیلی بزرگ است یا این که خود من آنقدر حرفه ای و متخصص هستم که نیاز به وسایل گران قیمت و حرفه ای‌تر فیلمبرداری داشته باشم؟ یا بهتر است از سه پایه های موبایل برای فیلمبرداری یا عکاسی استفاده کنم. “

یک توصیه کوچک از ما داشته باشید که اگر به تازگی وارد حوزه فیلمبرداری یا عکاسی یا تولید محتوا شده اید، بهتر است به جای صرف هزینه های زیاد و خرید وسایل حرفه ای و گران فیلمبرداری، از وسایل سطح پایین تر و اولیه مانند سه پایه های موبایل استفاده کنید.

دلیل استفاده از سه پایه های موبایل در عکاسی

اگر به تازگی کار عکاسی یا فیلمبرداری را شروع کرده اید، احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که چرا باید از سه پایه های موبایلی استفاده کرد؟ و این سه پایه ها چگونه می توانند به ما در فرآیند عکاسی یا فیلمبرداری کمک کنند؟ حال پاسخ چیست؟ ببینید هر اندازه سعی کنید که دست هایتان را ثابت و محکم و استوار نگه دارید و تلاش کنید که عکس ها و فیلم ها بدون لغزش باشند، نمی توانید این امر به صورت اصولی و استاندارد انجام دهید و همیشه عکس هایتان از عکس های ایده آل فاصله زیادی خواهد داشت؛ از همین رو سه پایه ها بسیار مفید و کاربردی خواهند بود و می توانند با ثبت شات های فوق العاده موجب افزایش کیفیت و شفافیت تصاویری شود.

دلیل استفاده از سه پایه های موبایل در عکاسی

کاربرد های مختلف سه پایه های موبایل

همان طور که می توان حدس زد سه پایه های موبایلی دارای کاربرد های مختلفی دارند. فرقی نمی کند عکاس تازه کار هستید یا این که عکاس حرفه ای هستید، برای این که تصاویر با کیفیت و شفاف و واضح نیاز به سه پایه ها دارید. ما در ادامه چند کاربرد مهم و رایج سه پایه های موبایلی را بیان می کنیم.

افزایش شات و ثبت تصاویر جذاب با نوردهی بالا با سه پایه

اکثرا تصاویر فوق العاده جذاب و شگفت انگیزی که در آن ها چراغ‌های اتومبیل های عبوری مانند جریان های نور در خیابان هستند را مشاهده کرده اید؛ اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که این تصاویر چگونه گرفته می شود؟ جالب است بدانید که این تصاویر با استفاده از قابلیت نوردهی طولانی مدت به دست می آیند. برای انجام این امر، کافی است که از حالت دستی یا حرفه ای تلفن هوشمند خود برای افزایش سرعت شاتر استفاده کنید.

اغلب تصاویر با سرعت شاتر بین 1/600 ثانیه و 1/400 ثانیه ثبت می‌شوند. در نور کم سرعت شاتر امکان دارد به 1/200 ثانیه برسد. عکس‌های با نوردهی بالا نیاز به گشایش شاتر دوربین برای حداقل چند ثانیه دارند درحالی که موبایل نیز ثابت باشد. این امر معمولاً با نگه داشتن تلفن هوشمند در دست غیرممکن است. اگر شما نیز به این فکر می کنید که با دست هایتان این سبک از عکس ها را بگیرید، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید زیرا حتی ثابت ترین دست ها نیز کمی لرزش خواهند داشت، که باعث می شود تصاویر و عکس ها مات و بی کیفیت شوند.

تصویربرداری در شب و تاریکی

دقیقا مانند تصاویری که با قابلیت نوردهی بالا ثبت می شوند، یکی از بهترین روش ها برای ثبت عکس های عالی در شرایط کم نور یا شب استفاده از سرعت شاتر پایین است. حتی اگر از حالت دستی برای عکاسی در شب استفاده نمی‌کنید، بلکه حالت عکاسی در شب تلفن خود اکتیو و فعال نموده‌اید، نتیجه خوب نخواهد ‌بود. هنگام عکاسی در نور کم به علت پایین بودن سرعت شاتر استفاده از سه پایه ضروری است.

تصویربرداری در شب و تاریکی

استفاده از سه پایه ها در فیلمبرداری یا تایم لپس

تا حالا شده که ویدئوهایی که در سفر هایتان یا خاطرات خانوادگی خود گرفته اید یا ویدئوهایی که در جشن های عروسی دوستان و فامیل هایتان ثبت کرده اید را مجدد نگاه کنید و از لرزش و بی کیفیت بودن تصاویر به تنگ بیایید و عصبانی شوید؟ درست است این لرزش بیش از حد دست در هنگام فیلمبرداری می تواند بسیار اذیت کننده و عذاب آور باشد . یکی از مهم ترین موارد استفاده سه پایه موبایل، فیلمبرداری و ساخت ویدئو است.

هیچ چیز بدتر از فیلم های محو و غیرقابل تماشا نیست. ویدئو وقتی با سه پایه گرفته می شود، یک میلیون برابر بهتر به نظر می رسد و در نتیجه بازدید بیشتری را نیز در فضای اینترنت خواهد گرفت. لرزش دست در هنگام ضبط ویدئو بر کیفیت فیلم تاثیر به سزایی خواهد داشت. تثبیت دوربین با یک سه پایه باعث می شود حرفه ای تر به نظر برسید. با انتخاب یک سه پایه موبایل مناسب، می‌توانید به راحتی تایم لپس و ویدئو های در حال حرکت بگیرید. تایم لپس در واقع تعداد مشخصی عکس متوالی هستند که در بازه زمانی معینی گرفته شده و به ویدئویی با سرعت زیاد تبدیل شده است. نکته مهم در تایم لپس، تراز بودن فریم ها است. بنابراین سه پایه یک وسیله ضروری برای تایم لپس است.

استفاده از سه پایه ها در فیلمبرداری یا تایم لپس

عکاسی به سبک کلوزآپ با سه پایه های موبایل

یکی دیگر از سبک های عکاسی که معمولا در طبیعت و یا لوکیشن هایی که سوژه مورد نظر خیلی ریز و جزئی است، مورد استفاده قرار می گیرد، عکاسی کلوزآپ می باشد. در این سبک از عکاسی عدم لرزش دوربین از اهمیت بسیار زیادی برخودار است و نمی توان از کوچک ترین حرکت اضافی در هنگام عکاسی گذشت و باید حتما از سه پایه استفاده کرد زیرا این سه پایه موجب می شوند عکس ها با وضوح بالاتر و باکیفیت تری ثبت شوند. عکاسی کلوزاپ نیازمند مهارت عکاسی بسیاری می باشد و حتی حرکات جزئی هم در کیفیت عکس اهمیت دارد. استفاده از سه پایه موجب کاهش چشمگیر حرکت ناخواسته و اضافی دوربین عکاسی می‌شود.

نکات بسیار مهم برای خرید بهتر سه پایه موبایل

اکثر افرادی که قصد خریداری سه پایه موبایل دارند و یا این علاقه مند به دنیای تکنولوژی، فیلمبرداری، عکاسی، ادیت ویدئو و… هستند، تمایل دارند که بهترین بدانند که بهترین نوع سه پایه های موبایل موجود در بازار کدام است؟ چه معیارهایی را باید در هنگام خرید سه پایه های موبایل مد نظر گرفت تا بتوان خریدی آسوده و لذت بخش و امن داشت و سه پایه باکیفیتی را خریداری کرد؟ از همین رو ما در ادامه سعی داریم چند نکته یا معیار مهمی که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد را با شما درمیان بگذاریم که انتخابی صحیح و به صرفه ای داشته باشید.

ابعاد و وزن سه پایه

اولین نکته مهمی که حتما باید در هنگام خرید سه پایه موبایل مدنظرتان به آن توجه کنید، سایز و وزن کلی سه پایه موبایل است. شما سه پایه موبایل را می خرید که از آن در هر فضا یا مکانی استفاده کنید و بتوانید کیفیت عکس ها و فیلم هایتان را افزایش دهید، پس موضوع وزن و ابعاد آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در نتیجه شما نیاز دارید که بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید و مشکلی در حمل و نقل آن نداشته باشید. فرض کنید که شما بلاگر یا اینفلوئنسر اینستاگرامی نیز هستید که دائم در سفر هستید و یا می خواهید هر جا که دوست داشتید، محتوای خودتان را ظبط کنید، پس حتما باید از سه پایه موبایلی استفاده کنید که بتوان به سادگی آن را جابجا کرد و در هر سطحی آن را نصب و پیاده سازی کرد.

ابعاد و وزن سه پایه

جنس سه پایه موبایل

دومین نکته و معیار بسیار پر اهمیتی که نمی توان آن را در نظر نگرفت، جنس سه پایه موبایل است. در حال حاضر سه پایه های موبایلی که در بازار وجود دارند، از جنس فایبرگلاس، فلز های مختلف یا آلیاژهای آن و پلاستیک های با میزان سختی بالا است. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که چگونه در میان تنوع بسیار سه پایه ها با جنس های متفاوت، سه پایه مورد نظرمان را انتخاب کنیم؟ باید بگوییم که پاسخ این سوال کاملا بستگی به نوع کار شما و هم چنین مکان جغرافیایی است که قصد فیلمبرداری یا عکاسی در آن را دارید، دارد. پس حتما قبل از اینکه سه پایه ای را خریداری کنید، درباره جنس سه پایه موبایل با خودتان به توافق برسید.

امکان تنظیم ارتفاع سه پایه موبایل

قابلیت کم یا زیاد کردن ارتفاع معمولا در همه سه پایه های موبایل وجود دارد و در کمتر سه پایه موبایلی می توان دید که قابلیت افزایش یا کاهش ارتفاع را نداشته باشد؛ اما پیشنهاد می کنیم حتما قبل از خریداری محصول، اطمینان حاصل کنید که سه پایه مد نظر شما این امکان را به شما می دهد که ارتفاع سه پایه را زیاد یا کم کنید. شاید در نگاه اول این موضوع کم اهمیت به نظر برسد ولی مطمئن باشید که در صورت چک نکردن این قابلیت، به مشکل خواهید خورد.

امکان تنظیم ارتفاع سه پایه موبایل

وزن قابل تحمل توسط سه پایه

یکی دیگر از معیار هایی که بسیار مهم است و باید قبل از خرید سه پایه های تلفن های همراه حتما به آن توجه کنید، مبحث میزان وزن قابل تحمل توسط سه پایه موبایل است. به صورت کلی اکثر سه پایه های موبایل مانند پایه های دوربین های عکاسی می توانند وزن معینی را تحمل کنند و در صورتی که بیش از حد دوربین های و یا موبایل های سنگین را بر روی آن نصب و پیاده سازی کنید، ممکن است دوربین عکاسی یا گوشی همراه به زمین بیافتد و متحمل خسارت شدیدی و ضرر مالی جبران ناپذیری شوید.

جدا از این موضوع ممکن است استفاده از دوربین های عکاسی و گوشی های همراه سنگین وزن و نصب آن بر روی سه پایه هایی که نمی توانند وزن های بالا را تحمل کنند، موجب افت شدید کیفیت و شفافیت تصاویر و ویدئوهای ظبط شده شود و این مبحث بسیار آزاردهنده می باشد.

داشتن هولدر یا هد سه پایه موبایل

سری یا هد نگهدارنده دوربین عکاسی و تلفن همراه جز مهم ترین عناصر تشکیل دهنده سه پایه های موبایل محسوب می شوند. در واقع سری یا هد سه پایه ها وظیفه دارند که دوربین ها را ثابت و محکم نگه دارند تا عکاسان و فیلمبرداران هیچ گونه نگرانی بابت افتادن و شکسته شدن دوربین یا گوشی همراه نداشته باشند و با خیال آسوده عکاسی و فیلمبرداری کنند.

نکته قابل تعمل آن است که حتما سعی کنید قبل از خریداری سه پایه موبایل مد نظر خود از سالم بودن و داشتن هد یا سری سه پایه موبایل اطمینان کامل حاصل کنید؛ علاوه بر این موضوع دقت کنید که هد یاسری سه پایه ای که برای خرید انتخاب کرده اید، می تواند به طور صحیح، گوشی همراه شما یا دوربین عکاسی‌تان را نگه دارند و اصطلاحا به تلفن همراه شما می خورد یا خیر؟ در صورت هر گونه ناهماهنگی و لرزش موبایلتان در هنگامی که بر روی سه پایه موبایل قرار گرقته، اکیدا پیشنهاد می کنیم که از خرید آن سه پایه دست بکشید.

داشتن هولدر یا هد سه پایه موبایل

قابلیت های سه پایه موبایل

سه پایه های موبایل معمولا دارای امکانات چندان زیادی نیستند؛اما برای اینکه راهنمای خرید سه پایه موبایل به صورت تکمیلی تر کنیم،‌ در ادامه چند امکانی که داشتن آن ها بر روی سه پایه ها برای شما می تواند مزیت محسوب شود، برایتان شرح می دهیم.

دو امکان اصلی ریموت و چرخش 360 درجه جز اصلی ترین ویژگی هایی هستند که یک سه پایه موبایل باید داشته باشد. ریموت به شما این اجازه را می دهد تا سه پایه خود را قرار دهید و با به راحتی موبایل خود را از راه دور کنترل کنید. چرخش 360 درجه نیز باعث می شود تا سه پایه موبایل بتواند به تمام جهات چرخش داشته باشد و تمام زاویه ها را پوشش داشته باشد.

قفل های نگهداره پایه ها

سالم بودن قفل سه پایه های موبایل نیز یکی از دیگر عوامل بسیار مهمی است که باید حتما قبل از خرید به آن توجه زیادی کنید. در حال حاضر همه مدل ها و برندهای تولید کننده سه پایه های موبایل در سطح جهان قفل هایی را در قسمت پایه های این محصول در نظر می گیرند که مسئولیت افزایش یا کاهش سایز پایه ها را بر عهده دارد و تاثیر بسزایی در حفظ تعادل و عدم لغزش سه پایه و در نهایت افزایش کیفیت و شفافیت عکس یا فیلم گرفته شده دارد.

قفل های نگهداره پایه ها

قیمت سه پایه موبایل

از حق نگذریم یکی از عوامل موثر و بسیار مهمی که می تواند نظر و تصمیم ما را تغییر دهد و نمی توان آن را نادیده گرفت، مبحث قیمت سه پایه است. قیمت سه پایه به فاکتور ها و معیار های زیادی مانند، برند تولید کننده، کیفیت و جنس بدنه، مرغوبیت و… بستگی دارد. در کل سه پایه موبایل جز ابزارآلات گران قیمت در حوزه تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری محسوب نمی شود و می توان با کمی تحقیق و جست و جو به سه پایه موبایل مد نظر خود برسیم.

قیمت سه پایه های موبایل از پنجاه هزار تومان برای مدل های بسیار معمولی شروع می شود و به مدل های حرفه ای با حدود قیمت یک میلیون تومان ختم می شود.  پیشنهاد ما این است که اگر کار حرفه ای می کنید خرید سه پایه های حرفه ای مناسب است اما اگر کاربری عادی دارید بهتر است به سراغ مدل های بالا 100 هزار تومان بروید که از امکانات، جنس و ساختار بهتری برخوردار هستند.

قیمت سه پایه موبایل

سه پایه های موبایل چند نوع هستند؟

شما هم دوست دارید بدانید که با انواع مختلف سه پایه های موبایل آشنا شوید. شناختن انواع سه پایه های موجود در بازار می تواند به شما در انتخاب و تشخیص درست و به صرفه، کمک شایانی کند. از همین رو قصد داریم در ادامه انواع سه پایه های موبایلی که در حال حاضر وارد بازار شده است، به شما معرفی کنیم.

سه پایه موبایل سنتی (حرفه ای)

اکثر افراد حرفه ای و متخصص که سابقه طولانی در تولید محتوا، عکاسی یا فیلمبرداری دارند، از این مدل از سه پایه ها برای انجام پروژه های خود استفاده می کنند. معمولا سه پایه های سنتی (حرفه ای) دارای پایه بلندتر و محکم تر می باشد و در مقایسه با دیگر مدل های سه پایه های موجود در بازار، دارای جنس مستحکم تری هم است و این قابلیت به عکاسان و فیلمبرداری این امکان را می دهد که گوشی های موبایل یا حتی دوربین های عکاسی سنگین تری را نیز بتوانند بر روی آن نصب کنند.

از طرفی بخش هولدر(همان هد یا سری این مدل از سه پایه های موبایل) کمی حرفه ای تر است. هم چنین جالب است بدانید که سه پایه های سنتی طوری طراحی شده اند که می توانید با استفاده یک میله دوربین عکاسی یا گوشی همراه را به صورت 360 درجه بچرخانید و از محصول یا سوژه مورد نظرتان در زوایای مختلف تصویربرداری کنید.

رایج ترین و معروف ترین مدل سه پایه سنتی، سه پایه های معمولی با هولدر یا نگهدارنده تلفن همراه است. پایه های این مدل از سه پایه های موبایل را به سادگی می توان جمع یا بسته کرد. هم چنین سه پایه های موبایل سنتی از مواد مختلفی اعم از آلومینیوم، فیبر کربن، پلاستیک، آلیاژ فلز های مختلف تشکیل شده است. از مزیت های این مدل از پایه ها می توان به همه کاره بودن آن اشاره کرد ولی در عین حال این سه پایه بسیار سنگین و گران قیمت هستند و شاید خرید این مدل از سه پایه های موبایل برای همه افراد امکان پذیر نباشد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم اگر به تازگی وارد عرصه تولید محتوا، عکاسی یا فیلمبرداری شده اید، از دیگر مدل های سه پایه های موبایل موچود در بازار استفاده کنید.

سه پایه موبایل سنتی (حرفه ای)

سه پایه موبایل منعطف (انعطاف پذیر) یا سه پایه گوریلا

دومین نوع سه پایه هایی که نظر علاقه مندان حوزه تجیهزات عکاسی و فیلمبرداری را به خود جلب کرده است، سه پایه های انعطاف پذیر یا اصطلاحا سه پایه های گوریلا است. به این سه پایه ها در جهان تجهیزات عکاسی، سه پایه های هشت پا نیز گفته می شود. سه پایه های گوریلا به دلیلی پایه های نرم و منعطف که دارند می توانند بر روی هر سطحی قرار بگیرند و یا قادر هستند به دور هر جسمی قلاب شوند و به شما در فیلمبرداری یا تصویربرداری کمک کنند. احتمالا شما نیز پس از دیدن این مدل از سه پایه ها و مشاهده فرم بسیار نرم پایه های آن ها، جز طرفداران و علاقه مندان آن خواهید شد 🙂

تقریبا از سه پایه های گوریلا می توان در تمامی سبک های عکاسی استفاده کرد و آن را طوری بر روی سطوح تنظیم کرد که بتوان عکس های بسیار جذاب و شگفت انگیزی را ثبت و فیلم های مهیجی را ضبط کرد. اگر بخواهیم سه پایه های موبایل هشت پا یا گوریلا را به دیگر مدل های سه پایه های موبایلی که در حال حاضر در بازار وجود دارند مقایسه کرد، می توانیم بگوییم که سه پایه های گوریلا چیزی بین سه پایه های سنتی و سه پایه های رومیزی هستند. اگر بلاگر یا اینفلوئنسر اینستاگرامی، تولید کننده محتوا در فضای سوشال و اینترنت هستید و قصد تولید محتوا یا برگزاری وبینار یا لایو های اینستاگرامی دارید، بهترین گزینه برای شما، سه پایه های موبایل گوریلا (هشت پا) است.

سه پایه موبایل منعطف (انعطاف پذیر) یا سه پایه گوریلا

سه پایه های موبایل رومیزی

یکی دیگر از انواع سه پایه هایی که امروزه با وجود گسترش سوشال مارکتینگ و بازاریابی ویدئویی در فضای اینترنت، بسیار مشهور و محبوب شده است و افراد زیادی در حال حاضر از آن ها استفاده می کنند، سه پایه های موبایلی رومیزی است. این نوع از سه پایه ها کوچک ترین سه پایه های موبایلی هستند که تاکنون طراحی و ساخته و تولید شده است. جالب است بدانید که حتی سه پایه های رومیزی ممکن است که فاقد پایه باشند زیرا این گونه سه پایه طوری طراحی شده اند که به راحتی می توان بدون نیز به پایه بر روی سطح های صاف و هموار قرار می گیرند.

سه پایه های موبایل رومیزی

سه پایه های رومیزی علاوه بر این که می توانند به شما در برگزاری لایو ها،‌ وبینار ها، عکاسی های سلفی کمک زیادی کنند، قادر خواهند بود که در سبک های مختلف عکاسی مانند عکاسی تبلیغاتی، عکاسی از چهره یا اصطلاحا عکاسی پرتره و… مثمر ثمر واقع شوند. سه پایه های رومیزی در مقایسه با دیگر مدل های پایه موبایل که تاکنون گفتیم، نسبتا ارزان تر و در دسترس تر است.

کلام پایانی

امیدواریم با استفاده از راهنمای خرید بهترین سه پایه موبایل بتوانید بهترین انتخاب را در میان انبوهی از مدل ها و برند های تولید کننده سه پایه های موبایلی داشته باشید. ما در این صفحه سعی کردیم که هر آنچه که شما برای خرید آسوده تر و راحت سه پایه های موبایل نیاز دارید، بیان کنیم. به صورت کلی تهیه و خریداری سه پایه نگهدارنده تلفن همراه و یا حتی دوربین حرفه ای عکاسی یکی از بهترین راهکارها برای ثبت تصاویری با کیفیت و زیبا از مناظر و سوژه‌های مختلف با موبایل یا دوربین دیجیتالی است. این تجهیزات که یکی از ابزارهای حیاتی هر عکاسی هستند در مدل‌های مختلف مثل پایه بلند موبایل و دوربین و همچنین پایه‌های کوچک رومیزی عرضه می‌شوند.

قطعا می دانید که خرید سه پایه موبایل و دوربین با توجه به اینکه مدل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد می‌تواند کار مشکلی باشد. از یک طرف سه پایه، یک وسیله واقعا ساده است که به ما کمک می‌کند تصاویر بدون لرزش و با وضوح بالا ثبت کنیم، از طرف دیگر حتی در میان سه پایه‌ها نیز آنقدر مدل‌های مختلف وجود دارد که اگر بخواهید برای خرید سه پایه دوربین عکاسی و گوشی اقدام کنید کار آسانی نخواهید داشت باید فاکتورهای زیادی را مدنظر قرار دهید. اگر هر گونه مشکلی برای انتخاب و یا تشخیص سه پایه های موبایل داشتید و یا سردرگم شدید،‌می توانید از مشاوره رایگان و تخصصی تیم قدرتمند کروماکی لند قبل از خرید استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید 🙂

سوالات متداول

فهرست