5 کاربرد استفاده از پرده کروماکی یا همان پرده سبز

5 کاربرد استفاده از پرده کروماکی یا همان پرده سبز
این پست و با دوستانتون به اشتراک بزارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

اگر در حوزه فیلمبرداری و یا تدوین فیلم فعالیت داشته باشید حتما تاکنون اسم پرده کروماکی به گوشتان خورده است. امروز قصد داریم تا 5 کاربرد استفاده از پرده کروماکی یا همان پرده سبز را به شما بگویم. با ما همراه باشید.

معرفی پرده سبز رنگ یا همان کروماکی

پرده کروماکی پارچه ای پنبه ای است که به دلیل رنگ سبز به پرده سبز و یا صفحه سبز بسیار معروف است. این صفحه سبز نوعی پس زمینه است که اغلب در ساخت جلوه های ویژه و فیلم های اکشن و البته صنعت سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرد.

بازیگران غالباً صحنه های جلوی پرده های سبز را فیلم می کنند، اما کار در همینجا تمام نمیشود و بعد از فیلمبرداری با پرده سبز نوبت به برش پرده کروماکی و پیاده سازی افکت های ویژه برای حرفه ایی تر شدن و طبیعی تر شدن کار می باشد.

امروزه کارایی استفاده از پرده سبز رنگ بسیار زیاد شده است به گونه ایی که علاوه بر ساخت فیلم های اکشن نیز می توان از پرده کروماکی برای ساخت ویدیو مورد نظر استفاده کرد.

در ادامه با 5 کاربرد استفاده از پرده کروماکی  آشنا خواهیم شد با کروماکی لند همراه باشید.

معرفی پرده سبز رنگ یا همان کروماکی
معرفی پرده سبز رنگ یا همان کروماکی

1- ساخت موزیک ویدئو با پرده کروماکی

ساخت ویدئو کلیپ برای اغلب خواننده ها بسیار هزینه بر می باشد که همین امر باعث شده تا بیشتر خواننده ها تنها به منتشر کردن موزیک صوتی خود اکتفا نمایند. اما از زمانی که پرده کروماکی اختراع شد، کار بسیاری از خواننده ها را نیز راحت کرد. امروزه بیشتر خواننده ها به راحتی توانسته اند در فضای استودیو با استفاده از پرده کروماکی و دوربین فیلم برداری بهترین ویدئو کلیپ را بسازند.

پس شما هم می توانید با کمک پرده سبز رنگ بهترین موزیک ویدئو را برای خود بسازید.

2- با استفاده از پرده کروماکی قدرت و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

همچنین می توانید از صفحه سبز رنگ یا همان پرده کروماکی برای رها کردن قدرت های فوق العاده خود استفاده کنید. شما با کمک صفحه کروماکی می توانید هر آنچه که در ذهن خود دارید را به واقعیت تبدیل نمایید. از ایستادن در یک خانه تخیلی و ترسناک تا نامرئی شدن و …. تنها کافیست به روی پرده سبز رنگ بایستید و پس از فیلمبرداری از تدوینگر بخواهید تا با استفاده از افکت ها و جلوه های ویژه ایده شما را پیاده سازی کند. همچنین شما می توانید با استفاده از پرده سبز رنگ در زمان سفر کنید و از زمان حال به گذشته بروید .

با استفاده از پرده کروماکی قدرت و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید
با استفاده از پرده کروماکی قدرت و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید

3-  داستان مورد علاقه خود را با صفحه کروماکی بسازید.

بسیاری از افراد تعجب می کنند که تعامل با شخصیتهای داستانی مورد علاقه آنها چیست؟ این ممکن است غیرممکن به نظر برسد ، اما یک صفحه سبز می تواند باعث شود این اتفاق بیفتد. صحنه ای از فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود انتخاب کنید و مکان فیزیکی کاراکترهای روی صفحه و نحوه تعامل آنها با یکدیگر را به خاطر بسپارید. سپس خود را مقابل صفحه سبز فیلم بگیرید و وانمود کنید که بخشی از صحنه ای هستید که فقط تماشا کرده اید. در اتاق ویرایش ، صفحه نمایش سبز را می توان از صحنه نمایش یا فیلم مورد علاقه خود حذف کرد و جایگزین آن شد. بنابراین ، اگر این کار را به درستی انجام داده اید ، باید به نظر برسد که مستقیماً با شخصیت های داستانی مورد علاقه خود در تعامل هستید.

در انتخاب هر فیلم یا نمایش تلویزیونی مورد نظر خود احساس راحتی کنید. از انتخاب کارتون هم نترسید. جالب است که خود را در قدم به دنیای متحرک قدم بگذارید و با شخصیت های کارتونی ارتباط برقرار کنید.

4- با صفحه سبز عکس های خلاقانه بگیرید.

شاید فکر کنید که تنها کاربرد پرده کروماکی برای فیلمبرداران می باشد و فیلمسازان تنها کسانی نیستند که به طور منظم از صفحه های سبز استفاده می کنند ! اما باید بگیم که اینگونه نیست …  عکاسان نیز می توانند از صفحه کروماکی استفاده کنند. یک صفحه سبز این امکان را به شما می دهد که در مقابل هر زمینه ای عکس های زیبایی بگیرید. می توانید از سواحل ماسه ای در هاوایی در حال تزیین عکس بگیرید و یا هوای مطلوب کوه لذت ببرید، یا در مقابل مکان های ملی ایستاده باشید. از تخیل خود استفاده کنید تا زمینه ای مناسب برای عکس های خود داشته باشید. سپس یک پیش نمایش در مقابل صفحه سبز بزنید تا بتوانید پس زمینه را در اتاق ویرایش حذف کنید.

5- با صفحه سبز تدریس آنلاین خوبی داشته باشید.

از صفحه های سبز در برگزاری کلاس های آنلاین در تمامی کشور ها نیز استفاده می شود. در این حالت شما به عنوان یک مدرس می توانید با توجه حوزه تدریس خود، پس زمینه خود را انتخاب نماید. در این حالت دانش آموزان نیز بیشتر می توانند درک کنند که سر کلاس درس هستند و بیشتر حواس خود را به کلاس می دهند.

دلایل استفاده از کروماکی در کلاس های مجازی ! را از دست ندهید …

 

سخن پایانی

همانطور که مشاهده میکنید، روش های بی شماری برای استفاده از پرده کروماکی وجود دارد هم در عرصه فیلمسازی و هم عکاسی. شما هم می توانید با تهیه پرده کروماکی رویاهای خود را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. 

محتوا های مرتبط

ویدیو مارکتینگ

تاثیر استفاده از ویدیو در افزایش فروش

امروزه ویدیو نقش پررنگی در روند زندگی ما دارد چرا که در گذشته محتوای ویدیوئی شامل ساخت مستند یا تیزرهای تبلیغاتی بود اما طی زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست