ساخت ویدیو

از تولید محتوا تا فروش محتوا در درکنار شما هستیم

آمار و ارقام در سال‌های اخیر نشان می‌دهند که اکثر مردم زمانی که به دنبال چیزی در اینترنت می‌گردند، ویدئو برای آنها انتخاب بهتری است. فرض کنید شما به دنبال یک آموزش هستید، از بین آموزش متنی و ویدئویی کدام یک را می‌پسندید؟ بله! جواب شما مشخص است. ویدئو برای اکثریت مردم ارجحیت دارد. دنیای محتواها با سرعت زیادی به سمت تولید محتوای ویدئویی حرکت می‌کند. اگر قصد تولید و ساخت ویدیو را دارید، باید بدانید این کار باید به بهترین نحو انجام شود چراکه بازار این کار به‌شدت داغ است.

ساخت ویدیو

می‌خواهم تولید محتوای ویدئویی انجام دهم!

ساخت ویدیو دارای مراحلی است که باید هرکدام به نحو احسن انجام شوند تا خروجی کار ما یک اثر باکیفیت و درخور چشم مخاطبان شما باشد. مخاطبی که وقت ارزشمند خود را صرف تماشای ویدئو شما می‌کند، در نتیجه شما هم باید برای مخاطب خود ارزش متقابل قائل شوید. ما از ابتدای راه تا انتهای این مراحل در خدمت شما هستیم.

1) تفکر و ایده

در ابتدا باید مشخص شود ویدئو درباره چیست؟ پس از مشخص‌شدن ایده، باید آن را توسعه دهید. اگر یک ایده بسیار خوب دارید می‌توانید با ما در میان بگذارید تا ایده‌تان را به واقعیت تبدیل کنید.

ایده ساخت ویدیو

2) ضبط و ساخت ویدیو

پس از اینکه ایده کار مشخص شد باید آن را به اجرا در آوریم. این مرحله بسیار مهم است زیرا این ویدئو شما است که در این مرحله ساخته می‌شود. تمام کار شما بر روی این ویدئو شما ساخته می‌شود و این مرحله استعداد شما را در این راه نشان می‌دهد پس علاقه‌تان به این کار را نشان دهید.

3) تدوین و اشتراک‌گذاری

در مرحله بعد باید ویدئو شما ویرایش شده و تغییرات لازمه در آن اعمال شود. در نهایت نوبت قراردادن کار شما در مقابل دید همگان است و اینجاست که بینندگان شما را انتخاب کرده و جزو مخاطبان شما می‌گردند. کروماکی لند نیز دارای ادیتورهای مجربی است که در این گام می‌توانند به شما یاری برسانند.

اشتراک گذاری

به چه چیزهایی نیاز دارم؟

تولید محتوای ویدئویی نیازمند مهارت و ابزارهایی است که در این راه باید از آن برخوردار باشید. برای تولید یک ویدئو باکیفیت نیاز به ابزارهایی دارید، این تجهیزات را می‌توانید به‌راحتی از کروماکی لند تهیه کرده و از کیفیت آن مطمئن باشید.

ابزارهای ساخت ویدیو

برای تولید محتوای ویدئویی نیاز به ابزار و وسایلی دارید که باعث افزایش حداکثری کیفیت ویدئوهای شما می‌شود. این موارد عبارتند از:

1) دوربین

در ابتدا به‌وسیله‌ای نیاز دارید که تصویر شما را ضبط کند، این وسیله می‌تواند یک دوربین حرفه‌ای یا دوربین گوشی شما باشد. حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه کیفیت بیشتر باشد بهتر است. اگر نیاز به فیلم‌برداری حرفه‌ای از محصول یا ضبط یک ویدئو حرفه‌ای دارید می‌توانید از ما کمک بگیرید.

ساخت ویدیو

2) صدا

کیفیت ضبط صدا نیز همانند تصویر بسیار حائز اهمیت است. چراکه هر چه بیشتر بتوانید مخاطب را از حس‌های مختلف درگیر خود کنید؛ برگ برنده با شماست. در این هنگام می‌توانید از میکروفون‌های موجود در بازار نیز استفاده کنید. یکی از محبوب‌ترین مدل‌های میکروفون تولید محتوا یعنی میکروفون بویا M1 در کروماکی لند موجود است.

صدا در ویدیو

3) نور

نورپردازی در ضبط ویدئو بسیار مهم است. چراکه نورپردازی مناسب باعث افزایش کیفیت چند برابری ویدئوهای شما می‌شود. نورپردازی را حتماً جدی بگیرید زیرا تأثیر به سزایی در کیفیت محتوای تولیدی شما دارد. انواع تجهیزات نورپردازی در کروماکی لند موجود است. ما آماده کمک‌کردن به شما هستیم!

ساخت ویدیو

4) پس‌زمینه

زیبایی پس‌زمینه در تولید و ساخت ویدیو دارای اهمیت ویژه‌ای است، چراکه نشان می‌دهند چه میزان شما به کار خود اهمیت داده و به آن پایبند هستید. اگر چیزی برای دکوراسیون پس‌زمینه خود ندارید می‌توانید از پرده کروماکی استفاده کنید. شما با استفاده از پرده سبز و تکنیک کروماکی در ویدئوهای خود می‌توانید هر چه دوست داشتید در پس‌زمینه خود قرار دهید و جذابیت آن را چندین برابر کنید!

تجهیزات کروماکی نیز به تنوع بسیار در کروماکی لند وجود دارد، کافی است نگاهی به لیست محصولات بیندازید.

پس زمینه ویدیو

توانایی های موردنیاز برای ساخت ویدیو

برای ساخت ویدیو نیاز به یک سری توانایی‌هایی است که باید از آن‌ها در مسیر تولید محتوای ویدئویی برخوردار باشید.

1) سخنوری و مجری بودن

اگر می‌خواهید به ساخت ویدیو مشغول شوید نیاز دارید که توانایی سخنوری را در خود تقویت کنید. باید بدانید که چگونه از پشت لنز دوربین با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و او را به بیننده و شنونده فعال تبدیل کنید. مشاوران کروماکی لند در خدمت شما هستند تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

ساخت ویدیو چگونه است

2) توانایی کار با تجهیزات

باید کار با دوربین، میکروفون و تمامی تجهیزات را بیاموزید تا بتوانید از آنها به نحو احسن استفاده کنید. استفاده حداکثری از ابزار و تجهیزات باعث بالارفتن هرچه بیشتر ویدئوهای تولیدی شما می‌شود. این کار نیازمند آموزش دیدن است، ما در کنار شما هستیم تا شما را در این راه یاری کنیم.

3) تدوین و ادیت

پس از اینکه ویدئو خود را ضبط کردید نیاز دارد تا آن را ویرایش کنید و بر جذابیت آن بیفزایید. این کار با جادوی ادیت انجام می‌شود، کار ادیت باید به دست ادیتورهای کاربلد سپرده شود تا خروجی نهایی کار شما مخاطب را به خود جذب کند.

ساخت ویدیو

4) پخش ویدئو در سطح اینترنت

قدم بعدی آن است که باید بدانید کجا ویدئو خود را منتشر کنید، در واقع باید جامعه و بازار هدف شما از ابتدا مشخص شود. به عبارتی دیگر باید بدانید از کجا شروع کرده و هدف شما چه کسانی است. همچنین باید استراتژی کاری خود را برای تولید محتوا مشخص کنید تا بیشترین بازده را از مخاطبان خود داشته باشید.

در نهایت باید بدانید که به‌عنوان سازنده ویدئو برای شما ارزشمندترین دارایی مخاطبان شما هستند. ما در این راه در کنار شما خواهیم بود و شمارا از مشکلات و سختی‌های راه آگاه خواهیم کرد؛ باعث افتخار کروماکی لند است که راهنمای شما در این مسیر باشد.

ساخت ویدیو چگونه انجام می شود

نتیجه

حال که فهمیدید به چه وسایل و توانایی‌هایی نیاز دارید نوبت آن است که کار خود را شروع کنید و به ساخت ویدیو های مختلف بپردازید. ما در کنار شما هستیم که از ابتدای مسیر شما را راهنمایی کنیم. کروماکی لند نقطه شروع شما محتوا سازان عزیز است و در جهت آسودگی و آسان‌سازی هر چه بیشتر مسیر شغلی شما می‌کوشد. در انتها باید بگوییم که از ابتدای مسیر تا انتهای آن یعنی از تولید محتوا تا فروش محتوا همراهتان هستیم.